Menu

Nová rodina procesorů Intel Xeon urychlují zpracování dat

10.06.2016 13:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nová rodina procesorů Intel Xeon urychlují zpracování dat

Nová rodina procesorů Intel Xeon urychlují zpracování dat | foto: CHIP

Nová rodina produktů Intel Xeon E7 přináší robustní výkon pro pokročilou analytiku v reálném čase a in-memory computing.

Rodina procesorů Intel Xeon E7-8800 / 4800 v4 nabízí robustní výkon, vyšší kapacitu paměti, vylepšenou spolehlivost a pokročilé hardwarové zabezpečení pro analytiku v reálném čase. Podniky tedy mohou rychle získat z masivních a komplexních data setů přehledy, na základě kterých lze vykonávat potřebné akce.

Nová řada procesorů nabízí dostatečný prostor pro růst díky podpoře čtyř a osmi socketů a možností pro až 64 socketů s pomocí uzlových řadičů třetích stran. Nabízí také paměťovou kapacitu až 24 TB v systému s osmi paticemi, který umožňuje uložit masivní soubory dat přímo v paměti místo pevných disků, aby se urychlil čas nutný k vytvoření přehledů.

Nové procesory obsahují více než 70 funkcí zajišťující spolehlivost, dostupnost a provozuschopnost (RAS), včetně technologie Intel Run Sure. Vylepšeny jsou také mechanismy opravy chyb a funkce, jako je zrcadlení paměti, nabízejí spolehlivost dat bez navyšování paměťových požadavků celého systému.

Nové bezpečnostní prvky zabudované do procesorů chrání většinu datově náročných aplikací pro kritické úkoly tím, že mnohem rychleji šifrují data, zlepšují detekci sofistikovaných hrozeb a zvyšují ochranu před škodlivými útoky. Vylepšená hardwarově asistovaná virtualizace umožňuje IT virtualizovat kritické podnikové úlohy a přesunout je do cloudových prostředí. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení