Menu

Nová verze iOS způsobuje problémy s akumulátorem: co s tím mohou uživatelé iPhonů dělat

15.07.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová verze iOS způsobuje problémy s akumulátorem: co s tím mohou uživatelé iPhonů dělat

Nová verze iOS způsobuje problémy s akumulátorem: co s tím mohou uživatelé iPhonů dělat | foto: k-images/Pixabay

S novou aktualizací systému iOS se pravděpodobně do iPhonů dostala nepříjemná chyba. Uživatelé hlásí, že se jim nyní akumulátor vybíjí mnohem rychleji. Existuje vůbec nějaké řešení.

Po aktualizaci na iOS 14.6 se u řady modelů iPhonu zřejmě objevily vážnější problémy s akumulátorem. Jak vyplývá mimo jiné i z příspěvků na Redditu, mnoho uživatelů na internetu hlásí, že se doba běhu jejich smartphonů výrazně zkrátila. Infromuje o tom i server MacRumors ve svém příspěvku "Some Users Reporting Excessive Battery Drain Following iOS 14.6 Update".

Podle hlášení uživatelů se to týká jak starších zařízení, ke kterým patří už i iPhone 7, tak i zcela nových, iPhone 12 Max nevyjímaje. Jeden z uživatelů se dokonce zmiňuje, že svůj iPhone 12, který používá pouhé dva měsíce, nyní musí dobíjet každý den, a to i když ho skoro vůbec nepoužívá. Dříve se mu dařilo dosahovat dvoudenního běhu na akumulátor.

Vypadá to ale, že zmíněný problém patrně s power managementem iPhonu se netýká všech modelů. Jeden z uživatelů Redditu například uvádí, že jeho iPhone 11 Pro Max nezaznamenal ve výdrži akumulátoru žádné změny. Dá se vůbec s touto nepříjemností něco dělat?

Uživatelé iPhonu si ztěžují na problémy s akumulátorem: tyto triky by mohly pomoci

iphone-charge

iPhony mají od uvedení systému iOS 14.6 problémy s akumulátorem. Uživatelé hlásí rychlejší vybíjení. | Zdroj: Pontus Wellgraf/Unsplash

Podle některých uživatelů za zmíněné problémy s akumulátorem částečně může aplikace Apple Podcasts. Uživatelé ji proto doporučují odstranit. Dalším řešením, doporučovaným na webu, je deaktivace optimalizovaného nabíjení akumulátoru. Někteří také radí provést zálohu zařízení, obnovení do továrního nastavení a opětovnou instalaci ze zálohy.

Už brzy by tento problém ale mohl vyřešit samotný Apple. Uživatelé by měli v nadcházejících týdnech obdržet novou aktualizaci iOS na verzi 14.7. A řízení výkonu akumulátoru by mělo být optimalizováno nejpozději s uvedením systému iOS 15, jehož vydání se očekává na podzim. V prvních beta testech byl nový operační systém ohodnocen minimálně jako systém s "lepší správou" akumulátoru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení