Menu

Nové funkce pro Windows 11: na co se uživatelé mohou těšit už brzy

03.03.2022 10:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové funkce pro Windows 11: na co se uživatelé mohou těšit už brzy

Nové funkce pro Windows 11: na co se uživatelé mohou těšit už brzy | foto: Sunrise King/Unsplash

Přestože jsou Windows 11 už nějakou dobu k dispozici, v kódu operačního systému se stále skrývají nové funkce. Nyní byly některé z nich odhaleny. Na co se uživatelé mohou těšit?

Někteří uživatelé už pracují s novým operačním systémem Microsoftu, Windows 11. Přestože jej Microsoft uvolnil už v minulém roce, stále se pracuje na dalších jeho funkcích. Některé z nich jsou ukryté v kódu dostupných verzí Windows 11. Tímto způsobem je možné je uvolnit v okamžiku vydání produkční verze, místo toho, aby uživatelé museli provádět zásadní aktualizaci.

O některých zajímavých novinkách se zmiňuje server Techfeeddata. Patří mezi ně především komfortní funkce, které mají usnadnit každodenní používání operačního systému. Zatím ale není přesně známo, kdy by měly být aktivovány a v operačním systému široce dostupné. Microsoft to ale pravděpodobně nebude protahovat.

smartclipboardtwitter

| Zdroj: Twitter/FireCube (@FireCubeStudios)

Odhaleny nové funkce pro Windows 11

Rychlé nastavení pro Bluetooth: do budoucna půjde spravovat zařízení Bluetooth prostřednictvím systémové lišty (Systray). Doposud je nutné jít do Nastavení > Zařízení.

Chytrá schránka: podobně jako v různých aplikacích pro Android lze do chytré schránky uložit několik záznamů, které se do mezipaměti ukládají pomocí funkce Kopírovat. Také bude ve Windows 11 možné uchovávat záznamy o naposledy kopírovaných položkách.

Sticker/Nálepky: prostřednictvím Nastavení, nebo pravým tlačítkem myši půjde na plochu připnout různé nálepky. Není zatím jednoznačné, zda jde ze strany Microsoftu pouze o experiment, nebo budou mít samolepky k dispozici i uživatelé.

Zdroj: Techfeeddata

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Funkce

  A ja doufal, ze mi konečně začne fungovat nabídka start…

  Reagovat na komentář

  Chytrá schránka

  Pokud vím, tak tato funkce je už ve W10 – jenom se musí aktivovat.
  „Pokud budete chtít vyvolat historii, potom použijte klávesovou zkratku Win + V. Abyste funkci mohli začít využívat, je nutné ji nejprve aktivovat (z nepochopitelných důvodů tak není nastaveno rovnou). Klikněte na Start → Nastavení → Systém a přepněte se vlevo na záložku Schránka. Zde v části Historie schránky nastavte na Zapnuto.“

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení