Menu

Nové hrozby v e-mailových schránkách

02.01.2015 13:18 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nové hrozby v e-mailových schránkách

Nové hrozby v e-mailových schránkách | foto: CHIP

Vánoce a Nový rok jsou období, kdy se poštovní schránky plní e-maily od přátel a známých. A toho si jsou vědomi i počítačoví podvodníci.

Období svátků a novoročních oslav patří k době, kdy naše e-mailové schránky přetékají pozdravy od více či méně vzdálených přátel a známých. E-maily s přáním úspěšného roku 2015 dostáváme i od lidí, se kterými jsme si vyměnili adresy na bujarém večírku či v rámci obchodních vztahů. Proto není překvapením, že u celé řady jmen často kroutíme hlavou a přemýšlíme, kdo nám to ve skutečnosti přeje. A právě tohoto svátečního chaosu často podpořené hektolitry alkoholu využívají počítačoví podvodníci ve snaze zavirovat a ovládnout počítač. I proto se v celé řadě schránek objevily podobné dopisy s přáním k Vánocům a novému roku s přílohou ve formátu ZIP.

2015-02-vir1-priloha-nahled

Pokud ale takovouto přílohu omámeně bez přemýšlení otevřete, čeká vás nepříjemné překvapení. V zipu je totiž skrytý malware – tedy přesněji řečeno downloader (Trojan-Downloader.Win32.Cabb), který na váš disk okamžitě stáhne další specifický malware. Hrozba je o to větší, že dalším stahovaným je obvykle malware z rodiny ZeuS/Zbot, jehož odstranění je výzvou i pro skutečné profesionály.

2015-02-vir1-sken-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení