Menu

Nové monitory Acer Predator s technologií Quantum Dot

02.05.2017 12:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové monitory Acer Predator s technologií Quantum Dot

Nové monitory Acer Predator s technologií Quantum Dot | foto: CHIP

Monitor Acer Predator X27 podporuje Nvidia G-SYNC HDR při rozlišení 4K, zatímco se Predator Z271UV může pochlubit zakřiveným 1800R panelem.

Především pro hráče jsou připraveny dva nové 27" monitory Predator firmy Acer. Podle výrobce přinášejí živé barvy a plynulý pohyb. Model Predator X27 podporuje technologii Nvidia G-SYNC HDR při rozlišení 4K a rychlé obnovovací frekvenci 144 Hz, zatímco se Predator Z271UV může pochlubit zakřiveným 1800R panelem a technologií sledování pohybu očí pro intuitivnější hraní.

Oba monitory využívají technologii Quantum Dot a nabízejí tak větší rozsah, vyšší jas, větší sytost i lepší přesnost barev a živější vizuální efekty. Predator X27 podporuje 99% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB a Predator Z271UV pokrývá 130 % barevného prostoru sRGB.

Monitor Predator Z271UV od Aceru má rozlišení WQHD (2 560 × 1 440 px) na zakřiveném 1800R panelu, který dosahuje stejné vzdálenosti každého rohu obrazovky od očí hráče. Monitor se může pochlubit bezrámečkovým designem ZeroFrame, který je ideální pro vícemonitorová řešení. Je rychlý, pouze 1ms (nativně 3ms) odezva téměř eliminuje rozmazání pohybu a nechybí ani podpora přetaktování obnovovací frekvence až na 165 Hz. Mezi možnosti připojení patří rozhraní DisplayPort, HDMI, audio výstup a čtyři porty USB 3.0 (1 vstup a 4 výstupy). Dvojice 7W reproduktorů poskytuje díky technologii Acer TrueHarmony kvalitní zvuk.

 predator-z1-02-nahled

Intuitivní sledování očí

Integrovaná technologie Tobii pro sledování pohybu očí je doplňkem k tradičnímu ovládání prostřednictvím klávesnice a myši. Kamera ve hře se automaticky otáčí podle toho, na jakou stranu obrazovky se hráč zaměřuje. Kombinace technologie sledování pohybu očí s dalšími ovládacími prvky, jako je myš a klávesnice či herní ovladač, nabízí bohatší herní zážitky. K dnešnímu dni je k dispozici 100 her, které podporují sledování očí. Aktualizovaný seznam podporovaných her a aplikací najdete na stránkách www.tobii.com/apps.

Oba nové monitory mají široké pozorovací úhly až 178° vertikálně i horizontálně. Pro pokročilý komfort u nich nechybí technologie Acer VisionCare s funkcemi Flickerless, BluelightShield, ComfyView a low dimming, které pomáhají snižovat únavu očí během dlouhých herních sezení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení