Menu

Nové NAS řady TS-x73 od QNAP

11.04.2018 11:51 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nové NAS řady TS-x73 od QNAP

Nové NAS řady TS-x73 od QNAP | foto: CHIP

Řada NAS TS-x73 je cenově dostupná a vysoce výkonná. Obsahuje modely se 4 (TS-473), 6 (TS-673) a 8 (TS-873) pozicemi pro pevné disky. Tato řada disponuje čtyřjádrovým procesorem AMD RX-421ND s Turbo Core až 3,4 GHz.

Silnou stránkou této řady jsou také dva sloty PCIe pro instalaci karty QNAP QM2, bezdrátové síťové karty nebo grafické karty k rozšíření funkcí NAS. Řada TS-x73 poskytuje malým a středním podnikům dostupné řešení NAS pro vybudování soukromého cloudu, ať vyžadují aplikace s vysokorychlostním přenosem dat, zálohování/obnovou, virtualizaci, přehrávání médií nebo zobrazení grafiky.

Řada TS-x73 disponuje výkonným a energeticky úsporným čtyřjádrovým procesorem AMD RX-421ND 2,1 GHz (Turbo Core až 3,4 GHz) a 4GB/8GB DDR4 RAM (až 64GB). S volitelně instalovanou síťovou kartou 10GbE poskytuje datovou propustnost až 2379 MB/s a až 2332 MB/s s hardwarově akcelerovaným šifrovacím modulem AES-NI. Se dvěma integrovanými sloty M.2 SATA SSD a SSD cache (M.2 SSD není součástí dodávky) a ve spojení s technologií automatického stupňování Qtier poskytuje TS-x73 optimální efektivitu ukládání na M.2 SSD, 2,5" SSD a velkokapacitní HDD, takže zaručuje vyváženost mezi cenou, výkonem a kapacitou. Řada TS-x73 podporuje blokové snímky pro zaznamenávání stavu systému v kterémkoli čase pro zmírnění dopadu útoků ransomwaru a pro zajištění stability servisních operací.

Řada TS-x73 má dva sloty PCIe (Gen3 x4), které zvyšují flexibilitu systému. Kromě instalace síťové karty 10GbE pro zvýšení výkonu virtualizace si uživatelé také mohou nainstalovat kartu QNAP QM2, která umožňuje přidat dva M.2 SSD pro SSD cache nebo vytvořit stupňované úložiště RAID 5 společně se dvěma M.2 SSD v NAS pro zvýšení ochrany dat. Existují také karty QM2, které obsahují konektivitu 10GbE 10GBASE-T s cílem zajistit SSD cache s vysokorychlostní síťovou konektivitou na jedné kartě.

Uživatelé si také mohou nainstalovat grafickou kartu s nízkou spotřebou (napájenou slotem PCIe) ke zvýšení výkonu systému a umožnit hladké překódování videí 4K a výstup HDMI. Případně mohou nainstalovat bezdrátovou síťovou kartu (například: QNAP QWA-AC2600) a používat TS-x73 jako bezdrátovou základnovou stanici, která uživatelům umožňuje přímý přístup na NAS včetně služeb NAS a internetového připojení.

Kam dál?

Recenze CHIP Testlab na čtyřdiskové verze NAS najdete zde a na dvoudiskové pak zde.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení