Menu

Nové procesory Atom pro smartphony a tablety

03.03.2015 11:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové procesory Atom pro smartphony a tablety

Nové procesory Atom pro smartphony a tablety | foto: CHIP

Intel představil novou řadu procesorů Atom x3 pro pro levné chytré telefony, phablety a tablety a procesory Atom x5 a x7 pro standardní a prémiové tablety a zařízení 2 v 1 s malým displejem. 

intel-atom-x3-processor-nahled

Intel Atom x3

Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich představil na MWC řadu mobilních platforem včetně nového nízkonákladového SoC pro telefony, phablety a tablety. Jde o řadu procesorů Atom x3 (dříve kódově označovaných „SoFIA”). SoC kombinuje 64bitový vícejádrový procesor Intel Atom s konektivitou 3G nebo 4G LTE. Tato integrace umožňuje výrobcům zařízení nabízet vybavené tablety, phablety a chytré telefony za dostupné ceny. Uvést na trh modely postavené na Intel Atom x3 již přislíbilo více než dvacet výrobců, včetně společností ASUS a Jolla.

Mobilní portfolio doplňuje vůbec první 14nm Intel Atom SoC: procesorové řady Intel Atom x5 a x7 (dříve pod kódovým označením „Cherry Trail”) pro tablety a počítače 2 v 1 nové generace. Řady Intel Atom x5 a x7 nabízejí 64bitovou podporu pro Windows a Android, grafiku Intel Gen 8 a možnost propojení s konektivitou nové generace LTE Advanced. Nabízet zařízení na této platformě se již zavázali někteří klienti Intelu jako například Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo a Toshiba. První zařízení by se měla na trhu objevit v první polovině letošního roku.

aicha-evans-intel-xmm-7360-lte-advanced-solution-nahled

Intel XMM 7360

Intel rovněž oznámil třetí generaci svého pětimódového LTE Advaced Category 10 modemu. Intel XMM 7360 podporuje agregaci až 3 operátorů a rychlost stahování až 450 Mbps. Díky kompaktní velikosti a energetické nenáročnosti může být použit v řadě různých zařízení, od chytrých telefonů a phabletů až po tablety a osobní počítače. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení