Menu

Nové profesionální SSD disky s vyšším výkonem

24.07.2014 10:38 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové profesionální SSD disky s vyšším výkonem

Nové profesionální SSD disky s vyšším výkonem | foto: CHIP

Nová řada SSD disků Intel SSD Pro 2500 nabízí podle výrobce vyšší výkon a kratší odstávky. Díky tomu klesají celkové náklady na vlastnictví. Disky jsou také vybaveny hardwarovým šifrováním.

intel-ssd-nahled

Společnost Intel oznámila rozšíření profesionální rodiny svých SSD disků o novou řadu, jež nese označení Intel SSD Pro 2500. Nová řada SSD disků pro firemní uživatele nabízí nižší celkové náklady na vlastnictví, lepší funkce pro zabezpečení i správu a vysoký výkon.

 Řada Intel SSD Pro 2500 je vybavena zabezpečovacími funkcemi navrženými zejména se zřetelem na firemní uživatele. Tyto funkce spolu se vzdálenou správou a nižší chybovostí než u pevných disků (HDD) snižují frekvenci servisních návštěv.

 Ke snížení rizika používají SSD disky řady Intel Pro 2500 Series automatické hardwarové 256bitové šifrování, jež chrání data, aniž by při tom docházelo ke ztrátě výkonu. Vedle toho jsou vybaveny novým standardem OPAL 2.0 od Trusted Computing Group a podporují Microsoft eDrive. Tyto standardizované nástroje pomáhají předcházet únikům dat a zároveň podporují šifrované vymazání, takže disky je možné recyklovat.

 V prostředí s technologií Intel vPro Technology, Intel Setup and Configuration Software a špičkovým zabezpečovacím softwarem lze spravovat disky řady Pro 2500 vzdáleně. IT oddělení tedy může monitorovat stav disků a případné chyby odstraňovat.

Intel SSD Professional Family je součástí programu Intel Stable Image Platform, jehož součástí je i patnáctiměsíční dostupnost komponent a ovladačů pro zajištění kompatibility a stability.

Intel SSD Pro 2500 bude dostupný jak ve 2,5“, tak M.2 verzi. Kapacitní rozpětí se pohybuje od 120 do 480 GB. Na disky se bude vztahovat pětiletá omezená záruka a nabídnou úroveň chybovosti pod 1 % (AFR). U jiných SSD a HDD dosahuje AFR až pěti procent nebo i více v mobilních prostředích.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení