Menu

Novinka u Sony: výrobce představil první 48palcový televizor OLED

27.07.2020 14:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinka u Sony: výrobce představil první 48palcový televizor OLED

Novinka u Sony: výrobce představil první 48palcový televizor OLED | foto: CHIP

Společnost Sony oznámila, že její hlavní řada televizorů bude rozšířena o 48" model OLED. Sony A9 nabízí obraz ve kvalitě 4K, podporu HDR a díky nejnovějším technologiím i podporu nových generací herních konzolí.

Nejnovější reprezentant Sony Master Series je silným audiovizuálním zařízením v kompaktním 48palcovém formátu (velikost úhlopříčky 121 cm). I pro menší místnosti by tak měla být k dispozici nejvyšší kvalita televizoru s technologií OLED.

Základem Sony A9 je obrazový procesor X1 Ultimate. Díky velmi precizní analýze obrazových dat by měl podat perfektní kontrast, a to ať už se jedná o čistě černou barvu nebo zobrazení jasných barev. Ve spektru světlých barev by měla kvalitní barevné podání a kontrast zajistit funkce "Contrast Booster".

Technologie X-Motion Clarity od Sony se má pro změnu postarat o přesné vykreslení rychlých scén – je třeba se vyhnout rozmazání a ztrátě jasu. I zvlášť rychlá akce by měla být zobrazena hladce a bez rozmazání. To přivítají zvlášť hráči, kteří plánují pořízení některé z herních konzolí příští generace, jako například PlayStation 5 nebo Xbox Series X. O "herním DNA" u nového televizoru svědčí i kompaktní rozměr 48 palců, takže u obrazovky můžete sedět poměrně blízko a můžete si tak naplno vychutnat možnosti 4K displeje.

Sony A9: technologie reprodukce zvuku by měly zprostředkovat kvalitní zážitek

sonya91

Televizor Sony A9 v kompaktním 48palcovém formátu by mohl být dobrý nákup zejména pro hráče plánující pořízení konzole PS5 nebo Xbox X.

Také v oblasti reprodukce zvuku Sony A9 hodně slibuje. O zvukový zážitek se stará technologie Acoustic Surface. Aktivní zvukové prvky přímo za displejem umožňují reprodukovat zvuk přesně tam, kde právě probíhá nějaká akce. Například u filmových dialogů, seriálů nebo ve videohrách by to mělo přispět k ještě realističtějšímu zážitku. O výkonné basy ze postará subwoofer připojený k zadní části televizoru.

Díky technologii Ambient Optimisation je kvalita obrazu a podání barev automaticky přizpůsobeno aktuálním světelným podmínkám v daném prostředí. Ve světlejších prostorách bude obraz světlejší a naopak. Detekovány by měly být také okolní předměty, například nábytek, takže akustika je dokonale přizpůsobena prostředí, ve kterém je televizor umístěn.

V zařízení je instalovaný operační systém Android TV, lze tedy přímo využívat obchod Google Play a aplikace Google Home, Google Assistant nebo Chromecast. K ovládání lze kromě toho připojit i zařízení, která podporují asistenci Amazon Alexa. Prostřednictvím Apple Air Play 2 lze přímo do televizoru streamovat obsah z iPhonu a dalších zařízení výrobce Apple, pro ovládání lze také využít Apple HomeKit.

Podle informací společnosti Sony lze nový televizor předem objednat od 3. srpna 2020 a zařízení bude k dispozici od konce srpna. Doporučená maloobchodní cena je přibližně 50.000 Kč (1899 euro).

Televizor řady Master Series: A9 a jeho parametry

 • velikost obrazovky 48 palců
 • malý centrální podstavec pro větší stabilitu
 • špičkové technologie televizoru OLED: obrazový procesor X1 Ultimate, Pixel Contrast Booster, Acoustic Surface Audio
 • technologie X-Motion Clarity pro OLED
 • Ambient Optimisation
 • displej Triluminos pro jemné podání barev a světla
 • kompatibilní s Dolby Vision a Dolby Atmos
 • Android TV
 • podpora IMAX Enhanced pro vysoce kvalitní barvy, kontrast, čistotu a kvalitu zvuku
 • předběžné objednávky od 3. srpna, dostupné od konce srpna 2020
 • přibližná cena: 50.000 Kč

mohlo by vás také zajímat: televizor na zahradu – samsung rozšiřuje řadu zařízení pro domácí zábavu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení