Menu

Novinka ve WhatsApp: oblíbená funkce z Instagramu bude brzy k dispozici i uživatelům komunikátoru

03.05.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinka ve WhatsApp: oblíbená funkce z Instagramu bude brzy k dispozici i uživatelům komunikátoru

Novinka ve WhatsApp: oblíbená funkce z Instagramu bude brzy k dispozici i uživatelům komunikátoru | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Uživatelé nejrozšířenějšího komunikátoru se mohou už brzy těšit na funkci, kterou možná mnozí znají z Instagramu.

WhatsApp pracuje na novince, která umožní rychle reagovat na zprávu přímo pomocí emotikonů. Připravovaná funkce by se měla jmenovat Rychlé reakce/Quick Reactions. Platforma Instagram, která stejně jako WhatsApp patří do koncernu Meta, tuto funkci nabízí už delší dobu. Informuje o tom server WABetaInfo.

K dispozici bude celkem osm různých emotikonů, což je patrné ze snímku obrazovky. Je pořízen z desktopové verze aplikace WhatsApp. Dá se ale předpokládat, že vývojáři funkci uvolní i pro platformy Android a iOS.

Nová funkce rychlých reakcí pro WhatsApp: datum vydání ještě není upřesněno

waquickreaction

Uživatelé komunikátoru WhatsApp by mohli brzy dostat funkci, která jim umožní rychle reagovat na příspěvky. Půjde to formou emotikonů, kterých bude v první fázi k dispozici osm. | Zdroj: WABetaInfo

Po výběru obrázku pro zamýšlenou reakci se provede jeho odeslání formou běžného emotikonu ve vlákně chatu s kontaktem, na jehož zprávu reagujeme. Zda WhatsApp umožní přehled všech obdržených reakcí, prozatím není jasné.

V tuto chvíli se na plánované funkci stále pracuje. Její případná dostupnost je podmíněna výsledky testování v beta verzi, ve které prozatím ještě není k dispozici.

Zdroj: WABetaInfo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení