Menu

Nový extender D-Link DAP-1520

19.05.2014 07:29 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nový extender D-Link DAP-1520

Nový extender D-Link DAP-1520 | foto: CHIP

Wi-Fi AC750 Dual-Band Range Extender zajistí rychlé a nerušené bezdrátové spojení po celém domě a nezruinuje váš rozpočet.

D-Link, rozšířil svoji rodinu 11AC produktů o Wi-Fi AC750 Dual-Band Range Extender DAP-1520. Nový přírůstek do skupiny Wi-Fi repeaterů zvýší dosah vaší domácí bezdrátové sítě a do ní připojených zařízení, například mobilních telefonů, notebooků nebo tabletů. DAP-1520 je mimořádně užitečný, zejména když je do sítě připojeno více zařízení najednou. Provoz ve dvou pásmech umožňuje nerušené spojení, protože se dá přejít z obvykle přeplněného pásma 2,4 GHz do volnějšího pásma 5 GHz. Celková šířka pásma je až 750 Mb/s. Konfigurace DAP-1520 je velmi snadná. Toto elegantní zařízení kapesní velikosti je možné nastavit jednoduše a bez počítače – buď stisknutím tlačítka WPS (Wi-Fi protected setup) nebo pomocí aplikace QRS Mobile na mobilním přístroji s iOS nebo Androidem. DAP-1520 se ideálně hodí pro použití v domácnosti nebo malé kanceláři.

dap1520a1image-nahled

Výhodné bezdrátové surfování

Tento mobilní Wi-Fi repeater rozšíří pokrytí vaší dosavadní bezdrátové sítě. Stačí ho zapojit do libovolné elektrické zásuvky a získáte rychlé Wi-Fi připojení pro všechny uživatele v celém domě, dokonce i v místnostech s atypickým půdorysem nebo v podkroví. Připojením smartphonu do Wi-Fi sítě můžete také ušetřit za UMTS/LTE služby.

Nový praktický doplněk rodiny produktů D-Link podporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ac a je kompatibilní se staršími zařízeními, která používají standardy 802.11a/b/g/n. Nemusíte proto měnit vaše dosavadní routery nebo přístupové body (AP). Technologie Dual-band pomáhá vyhnout se rušení od jiných zařízení vyzařujících elektromagnetické vlny, jako jsou dětské chůvičky nebo mikrovlnné trouby. Nic tedy nestojí v cestě příjemným zážitkům při surfování po internetu!

Snadná instalace a použití

 

Lehoučký, přibližně stogramový DAP-1520 nezabere mnoho místa. Toto přenosné zařízení se dá zapojit do libovolné elektrické zásuvky a je okamžitě připraveno k použití bez nutnosti připojovat napájecí kabel. Po stisknutí tlačítka WPS na repeateru a zároveň na vašem routeru nebo přístupovém bodu (AP) se provedou automaticky všechny kroky pro nakonfigurování spojení. Podle potřeby můžete pro konfiguraci použít také zdarma dostupnou aplikaci QRS Mobile na mobilním přístroji s iOS nebo Androidem. Vestavěný průvodce nastavením umožňuje nakonfigurovat bezdrátovou síť pomocí aplikace bez použití PC. Mimo to jsou přes uživatelské webové rozhraní podporovány i všechny standardní webové prohlížeče. DAP-1520 zajišťuje stálé bezpečí vašich dat díky WPA/WPA2 šifrování, které zabraňuje neoprávněnému přístupu k přenášeným datům.

Dual-Band Range Extender DAP-1520 – přehled hlavních parametrů

 

  • Nejmodernější technologie 802.11ac přináší špičkovou rychlost bezdrátového přenosu až 750 Mb/s
  • Kompatibilní se staršími Wi-Fi standardy 802.11b/g/n
  • Technologie Dual-band umožňuje vyhnout se rušení
  • Připojuje se přímo do elektrické zásuvky, nepotřebuje napájecí kabel
  • Zprovoznění a zabezpečení během několika minut díky funkci WPS
  • Instalace nevyžaduje použití PC
  • Možnost pohodlného nastavení pomocí vestavěného průvodce a bezplatné aplikace QRS Mobile

Cena a dostupnost v ČR a na Slovensku

Wi-Fi AC750 Dual-Band Range Extender DAP-1520 je již dostupný v ČR a na Slovensku. Doporučená maloobchodní cena je 1 499 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení