Menu
CHIP Speedtest

Nový FRITZ!OS 6.80

12.02.2017 22:18 | Radek Kubeš
Nový FRITZ!OS 6.80

Top modely routerů FRITZ!Box získávají aktualizaci na novou verzi operačního systému. Brzy budou následovat další

Vylepšení operačního systému FRITZ!OS 6.80 pro routery FRITZ!Box se týkají především výkonu Wi-Fi, rychlosti a stability připojení k internetu, připojení zařízení internetu věcí a inteligentní domácnosti i zabezpečení domácí sítě.

Routery FRITZ!Box s novým operačním systémem mohou nyní samy rozhodovat o prioritě datových přenosů na různých frekvencích pro rychlejší přenosy dat se všemi připojenými zařízeními. Nová funkce FRITZ!Hotspot slouží pro vytvoření zcela oddělené sítě pro hosty s možností individuálního nastavení přístupu jednotlivých klientů. Nově lze rovněž určit, jakou šířku pásma z celkové propustnosti internetového připojení budou moci hosté využívat. Optimalizováno bylo rovněž i připojení routerů k internetu pro rychlejší otevírání webových stránek a streamování obsahu z webu.

Aktualizace se týká i dalších zařízení německého výrobce AVM. Například bezdrátové telefony FRITZ!Fon, připojené k routerům s FRITZ!OS 6.80, získají noční režim displeje a nový operační systém aktivuje akustický senzor v chytrých zásuvkách FRITZ!DECT 200 a 210, které lze nově zapnout třeba i zatleskáním. Zásuvky mohou navíc 24 hodin denně měřit teplotu ve svém okolí a naměřené hodnoty zobrazovat v administračním rozhraní routeru. 

Aktualizace na FRITZ!OS 6.80 probíhá automaticky, aktuálně jsou podporovány routery FRITZ!Box 7560 a 7490, další modely budou následovat.. 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení