Menu

Nový FRITZ!OS 6.80

12.02.2017 22:18 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nový FRITZ!OS 6.80

Nový FRITZ!OS 6.80 | foto: CHIP

Top modely routerů FRITZ!Box získávají aktualizaci na novou verzi operačního systému. Brzy budou následovat další

Vylepšení operačního systému FRITZ!OS 6.80 pro routery FRITZ!Box se týkají především výkonu Wi-Fi, rychlosti a stability připojení k internetu, připojení zařízení internetu věcí a inteligentní domácnosti i zabezpečení domácí sítě.

Routery FRITZ!Box s novým operačním systémem mohou nyní samy rozhodovat o prioritě datových přenosů na různých frekvencích pro rychlejší přenosy dat se všemi připojenými zařízeními. Nová funkce FRITZ!Hotspot slouží pro vytvoření zcela oddělené sítě pro hosty s možností individuálního nastavení přístupu jednotlivých klientů. Nově lze rovněž určit, jakou šířku pásma z celkové propustnosti internetového připojení budou moci hosté využívat. Optimalizováno bylo rovněž i připojení routerů k internetu pro rychlejší otevírání webových stránek a streamování obsahu z webu.

Aktualizace se týká i dalších zařízení německého výrobce AVM. Například bezdrátové telefony FRITZ!Fon, připojené k routerům s FRITZ!OS 6.80, získají noční režim displeje a nový operační systém aktivuje akustický senzor v chytrých zásuvkách FRITZ!DECT 200 a 210, které lze nově zapnout třeba i zatleskáním. Zásuvky mohou navíc 24 hodin denně měřit teplotu ve svém okolí a naměřené hodnoty zobrazovat v administračním rozhraní routeru. 

Aktualizace na FRITZ!OS 6.80 probíhá automaticky, aktuálně jsou podporovány routery FRITZ!Box 7560 a 7490, další modely budou následovat.. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení