Menu

Nový nástroj z laboratoří Google: Threadit může při práci ušetřit spoustu času

26.03.2021 10:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový nástroj z laboratoří Google: Threadit může při práci ušetřit spoustu času

Nový nástroj z laboratoří Google: Threadit může při práci ušetřit spoustu času | foto: John Schnobrich/Unsplash

Google uvolnil nový nástroj, který vyvinula jeho interní laboratoř Area 120. Webová aplikace Threadit má zlepšit spolupráci a ušetřit spoustu času při komunikaci. Používá k tomu krátká videa, ve kterých se dá spousta věcí ukázat a vysvětlit rychleji, než v e-mailu.

Práce v domácí nebo vzdálené kanceláři má spoustu výhod, ale v posledních měsících se mnoho uživatelů setkalo i s různými úskalími. Online schůzky nemusí být kratší, zvyšuje se náročnost koordinace v týmech a musíte se více probírat e-mailovou komunikací a dalšími zdroji, abyste zůstávali v obraze. K tomu by měl pomoci nový nástroj z laboratoří Google.

Area 120 je kreativní tým analytiků společnosti Google, který se tématikou zjednodušení práce na dálku zabýval ještě před protipandemickými opatřeními. Jedním z výsledků jejich práce je webová aplikace Threadit. Jejím cílem je vyplnit mezeru mezi videokonferencemi, e-mailovou a chatovou komunikací a delšími prezentacemi. Nabízí možnost vytvářet krátká vysvětlující videa a zpestřit jimi porady, aktualizace projektů, prezentace produktů a plnění dalších úkolů.

threadit-logo

Threadit 1.0

CHIP hodnotí Dobrý

Nástroj vyvinutý skupinou Area 120 společnosti Google, který umožňuje snadno nahrávat a sdílet krátká videa nebo záznamy obrazovky.

www.threadit.area120.com

 

Začínáme s Threaditem

threadit

Krátká videa lze nahrávat velmi snadno prostřednictvím předem připravené struktury. | Zdroj: Threadit

Threadit lze používat jako webovou aplikaci přímo v prohlížeči a k dispozici je také rozšíření pro Chrome, které poté také přistupuje k webové aplikaci. Pro použití je vyžadován účet Google nebo Microsoft. Při nastavování nástroje je dobré zadat jako zemi USA, pak jej můžete bez problémů používat. V ČR ještě nebyl oficiálně spuštěn.

Na začátku si můžete vybrat některou z připravených šablon, například návod na řešení problému, aktualizaci projektu nebo revizi kódu. V tuto chvíli je k dispozici celkem 18 šablon. Pokud by vám nevyhovovala ani jedna z nich, je možné začít i bez šablony. Při zvolení konkrétní šablony je k dispozici i předem připravený scénář, například úvod, diagnóza problému, oprava č. 1 atd. Tuto strukturu si můžete flexibilně přizpůsobit a ke každému bodu si můžete nahrát video nebo vytvořit záznam obrazovky.

Threadit v praxi: Hotové video spolu s časovými značkami můžete nakonec sdílet

Kombinace videa a záznamu obrazovky je pomocí Threaditu rychle hotová. Stačí nahrát video s vlastním komentářem, kombinovat se záznamem obrazovky a zábavné dílo je připraveno. Na rozdíl od živých přenosů není problém, pokud byste se při komentáři ztratili nebo klikli někam jinam, protože můžete video jednoduše nahrát znovu.

Jakmile máte vše potřebné, kliknete na »Dokončit video«, zadáte krátký název a v případě potřeby popis nebo přílohy. Poté už můžete vytvořený threadit prostřednictvím odkazu sdílet s kolegy. Ti uvidí strukturované video s popisky jednotlivých kroků. Ostatní členové týmu poté mohou reagovat prostřednictvím vlastního Threaditu.

Revoluce v týmové komunikaci nebo další přírůstek do sbírky odložených projektů?

Threadit je zajímavou novinkou pro nahrávání krátkých videí a záznamů obrazovky. To se může v některých případech hodit a ušetří to nejen dlouhý e-mail nebo komplikované vysvětlování v průběhu živého přenosu, ale docela snadno se používá. Stojí za to si s tím trochu pohrát a třeba zjistíte, že se vám nový nástroj docela hodí.

threadit je tiktokem pro pracovní účely

Pro vytváření krátkých videosekvencí lze samozřejmě využít i dnes velmi populární platformy TikTok a Instagram Reels. Ač kritizován z hlediska bezpečnosti a využíváním údajů uživatelů, je TikTok skutečným hitem. Toho si všiml Facebook a uvedl svou vlastní alternativu Instagram Reels, v českém označení Sekvence. I když jsou obě platformy používány především pro zábavu, i v jejich prostření lze vytvářet krátká videa pracovního charakteru.

tiktok-logo

TikTok Aplikace pro Android

CHIP hodnotí Dobrý

Hit převážně mezi mladými uživateli od čínského ByteDance nabízí možnost vytváření až 60sekundových videí. Obsahuje převážně vlogy, taneční videa s hudbou a humorné scénky.

instagramreels-logo

Instagram Reels (Sekvence)

CHIP hodnotí Dobrý

Klon TikToku, který je od loňského roku k dispozici v prostředí Instragramu. Umožňuje vytváření krátkých videoklipů v délce 15 sekund a jejich sdílení v prostředí sociální sítě. Reels mají vlastní newsfeed, který umožňuje sledovat nové snímky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení