Menu

Nový tablet PC Panasonic Toughbook CF-C1

23.06.2011 23:09 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový tablet PC Panasonic Toughbook CF-C1

Nový tablet PC Panasonic Toughbook CF-C1 | foto: CHIP

Společnost Panasonic představila vylepšenou verzi lehkého firemního odolného notebooku Toughbook CF-C1mk2. Toughbook CF-C1 dokáže pracovat jak v podobě klasického notebooku, tak jako tablet.

 

Počítač Toughbook CF-C1mk2 využívá nejnovější generaci procesoru Intel Core i5-2520M (2,5GHz) s integrovanou grafikou Intel HD 3000. Ve standardní konfiguraci byla operační paměť rozšířena na 4 GB a notebook nyní disponuje pevným diskem o kapacitě 320 GB. Díky technologii Quick Boot Manager byl podle výrobce zkrácen čas startu operačního systému na přibližně 15 sekund.

Nová generace počítače Toughbook CF-C1 využívá komunikační modul Ericsson F5521gw HSPA+ se správcem bezdrátových připojení, a zvyšuje tak rychlost stahování až na 21 Mb/s. Dotykový displej u CF-C1 je dobře použitelný jak v režimu notebooku, tak i v režimu tabletu – díky trojitému tvrzenému uchycení je displej pevně fixován i během zadávání dat. Počítač CF-C1 díky sadě dvou baterií vyměnitelných za provozu dále nabízí až 12hodinový provoz (v benchmarku MobileMark 2007). Při osazení jednou čtyřčlánkovou baterií váží notebook 1,49 kg a se dvěma bateriemi 1,69 kg,.

Díky ergonomickému držáku na spodní straně tabletu mohou uživatelé snadno držet zařízení jednou rukou, zatímco druhou píší či ovládají displej dotykem. Tím je CF-C1 ideální pro uživatele, kteří potřebují zaznamenávat informace v místech, kde může být náročné nebo nevhodné mít tablet při psaní položený – například v případě mobilních prodejců, tazatelů během vedení zákaznických průzkumů či sester při psaní zpráv na lůžku pacientů. 

Tablet/notebook Toughbook CF-C1 je vybaven vícedotykovým rezistivním displejem, který může být ovládán v rukavicích – je tedy ideální pro pracovníky ve zdravotnictví, jako jsou zdravotní sestry a lékaři. Součástí počítače je také pogumovaný a dezinfikovatelný ergonomický popruh a klávesnice odolná proti polití, navíc je  Toughbook CF-C1 testován na odolnost vůči pádu za provozu z výšky 76 cm.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení