Menu

Nový trojan z webových stránek

03.08.2010 09:41 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový trojan z webových stránek

Nový trojan z webových stránek | foto: CHIP

V pravidelném měsíčním přehledu nejrozšířenějších počítačových infiltrací nastalo v červnu několik změn. Jednou z top hrozeb, masově rozšířených téměř po celé Evropě, se stal trojský kůň JS/TrojanDownloader.Pegel.BR, infikující internetové stránky.

Jde o skript vložený do webových stránek, který uživatele přesměruje na jiný web, kde s využitím tagu IFRAME stahuje a spouští další malware do nechráněného počítače. JS/TrojanDownloader.Pegel.BR se objevuje v první trojce nejrozšířenějších hrozeb skoro v každé zemi regionu, zvlášť vysoké podíly má v Rakousku (14,55 %), Velké Británii (12,34 %), Česku (10,16 %), Dánsku (11,87 %) a Norsku (10,10 %). Globálně nejrozšířenější počítačovou infiltrací v červnu i nadále zůstaly varianty červa Win32/Conficker, a to s podílem 9,79 %. Vysoký podíl si zachovává i směs INF/Autorun (6,57 %) a Win32/PSW.OnLineGames (4,26 %). Čtvrtou top hrozbou jsou varianty trojanů z rodiny Win32/Agent, vykrádající údaje z uživatelova počítače (4,26 %). V červnu měly antivirové programy v ČR největší práci s trojanem JS/TrojanDownloader.Pegel.BR a oproti květnu znovu vzrostl počet detekcí Confickeru – o necelého půl procenta, na 8,82 %.  

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení