Menu

Nový update Androidu: Google přidává zajímavé nové funkce

14.03.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový update Androidu: Google přidává zajímavé nové funkce

Nový update Androidu: Google přidává zajímavé nové funkce | foto: mammela/Pixabay

Uživatelé Androidu získají několik nových funkcí. Google je nejprve uvolní pro své smartphony Pixel, později se dočkají i uživatelé dalších značek.

Společnost Google oznámila řadu nových funkcí pro mobilní systém Android. Podle informací serveru The Verge se jedná o tři hlavní aktualizace funkcí a několik menších vylepšení, které se k uživatelům dostanou v následujících týdnech a měsících. Pro vlastní zařízení Google Pixel jsou aktualizace plánovány jako první. Teprve poté budou postupně dodávány na další zařízení s Androidem.

| Zdroj: YouTube/Android/"Add Portrait to old or new photos on Android"

Aktualizace Androidu: rozmazané pozadí a oprava gramatiky

Uživatelé, kteří pracují s aplikací Fotky Google, už funkci rozmazání pozadí snímků s lidmi znají. Díky této funkci portréty získají profesionální vzhled a lepší zvýraznění focených jedinců. Podle Googlu bude tato funkce rozšířena. Do budoucna by měl efekt hloubky ostrosti podporovat i obrázky zvířat, rostlin, nebo dokonce i potravin.

Kromě toho bude také vylepšena klávesnice Gboard. Doposud byla zabudovaná podpora gramatiky dostupná pouze pro uživatele telefonů Pixel. Postupně ji ale budou získávat i ostatní uživatelé. Funkce "Smart Compose" s návrhy dalšího prvku věty je k dispozici zatím pouze v angličtině.

Živé překlady také v režimu offline

Aplikace živého přepisu textu "Live Transcribe" dokáže převádět konverzace na text. Doposud k tomu bylo nutné připojení k internetu. To se v budoucnu změní. Převod řeči na text by měl díky offline režimu fungovat i v místech bez dostatečné dostupnosti internetu.

Zdroj: The Verge

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení