Menu

Objevena další díra v Androidu: postihuje 55% uživatelů

12.08.2015 10:55 | Karel Kovar + Přidat komentář
Objevena další díra v Androidu: postihuje 55% uživatelů

Objevena další díra v Androidu: postihuje 55% uživatelů | foto: CHIP

Mobilní operační systém Android je děravý jako kvalitní ementál. To potvrzuje i nalezení další nebezpečné zranitelnosti. 

Bezpečnostní experti ze společnosti IBM objevili další nebezpečnou zranitelnost, která postihuje 55% uživatelů této platformy. Chyba umožňuje snadnou eskalaci práv, díky čemuž se může aplikace podvodníků s minimálními právy stát superaplikací s možností téměř neomezeně krást data. Tato zranitelnost oznámená s označením CVE-2015-3825 se týká Androidu od verze 4.3 výše, včetně posledního buildu Androidu M. Zranitelnost využívá zranitelnosti v komponentě OpenSSLX509Certificate, která umožňuje získání vysokých systémových práv. bezpečnostní experti z IBM už na Youtube zveřejnili video (https://www.youtube.com/watch?v=VekzwVdwqIY), kde ukazují jak hack funguje a co je s ním možné dělat. Další podrobnosti najdete na adrese http://thehackernews.com/2015/08/android-flaw-hacking.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení