Menu

Objevena nebezpečná chyba v Bugzille

10.10.2014 05:54 | Karel Kovar + Přidat komentář
Objevena nebezpečná chyba v Bugzille

Objevena nebezpečná chyba v Bugzille | foto: CHIP

Malware and Vulnerability Research Group společnosti Check Point odhalila dosud neznámou bezpečnostní chybu v Bugzille. 

Ta umožnila komukoliv zobrazit podrobné zprávy o neopravených zranitelnostech v širokém množství programů. Bugzilla patří mezi populární bug-tracking systémy, které jsou využívány komerčními i open source softwarovými produkty, jako například Apache, Mozilla nebo Red Hat. „Přístup k jednotlivým zranitelnostem u softwarových produktů, které používají Bugzillu k trakování svých chyb, poskytuje útočníkům další způsob pro úspěšné zneužívaní zranitelností a kompromitace cílových systémů. Jak ukazují incidenty z poslední doby (Heartbleed nebo Shellshock/Bash), i v populárních a masově rozšířených systémech se mohou vyskytovat chyby, o kterých se neví řadu let. O to je pak jejich odhalení závažnější, neboť se dotýká obrovského množství systémů a uživatelů. Je zjevné, že se takovéto slabiny mohou vyskytovat i u systémů a aplikací, které doposud žádné bezpečnostní problémy neměly. Základem pro ochranu před útoky, způsobenými podobnými bezpečnostními chybami, je vhodná segmentace IT systémů, vícevrstvá ochrana, ale třeba i využívání systému na emulaci hrozeb – ThreatCloud Emulation,“ říká Peter Kovalčík, Security Engineer ze společnosti Check Point Software Technologies.

Výzkumný tým společnosti Check Point spolupracovat s Mozillou na vydání záplaty na tuto zranitelnost. Patch byl uvolněn ještě během včerejšího dne.

Více informací najdete v následujícím článku: http://krebsonsecurity.com/…ro-day-bugs/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení