Menu

Oblíbený Audacity: nástroj na zpracování hudby nyní s pravými profesionálními funkcemi

05.10.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Oblíbený Audacity: nástroj na zpracování hudby nyní s pravými profesionálními funkcemi

Oblíbený Audacity: nástroj na zpracování hudby nyní s pravými profesionálními funkcemi | foto: Kelly Sikkema/Unsplash

Existuje několik bezplatných hudebních editorů, ale nejoblíbenější je pravděpodobně Audacity – a to i navzdory malému skandálu. Po více než roce se nástroj konečně dočkal několika inovací.

Audacity je digitální zvukové studio, ve kterém můžete provádět rozsáhlý střih audia, míchat hudební soubory a používat nespočet efektů. Kromě toho je software bezplatný.

Audacity 3.2.0: nyní s efekty v reálném čase

Aktualizace na verzi 3.2.0 přináší několik praktických novinek. Konečně jsou také podporovány efekty VST3. Ty lze spolu s mnoha jinými používat i v reálném čase bez nutnosti předchozího výpočtu. Při spuštění programu se také automaticky skenují a načítají zásuvné moduly s efekty, z nichž mnohé jsou k dispozici ke stažení zdarma.

K dalším důležitým změnám patří především:

– nové ovládací tlačítko pro nastavení zvuku,
– nové řazení v nabídce efektů,
– odstranění nástroje pro zoomování,
– byla přidána podpora FFMPEG 5.0,
– nové ikony,
– nové tlačítko pro sdílení audia.

audacity

Díky aktualizaci na verzi 3 je práce s programem Audacity mnohem pohodlnější. | Zdroj: Audacity

Od verze 3.0 navíc tvůrci softwaru nabízejí nový formát AUP3, který je nástupcem předchozí verze AUP. Výhodou pro uživatele je, že tento souborový formát bude obsahovat všechna data projektu a bude také pracovat o něco rychleji.

Kromě toho lze nyní importovat a exportovat makra. Vývojáři přepracovali zvukové efekty a nástroje lze pomocí klávesových zkratek používat rychleji.

Mimochodem, obezřetnost je na místě

Audacity je nástroj, který nabízí vše pro každodenní úpravu zvuku. Od doby, kdy software převzala společnost Muse Group, ale platí nové předpisy o ochraně osobních údajů. Vývojářům umožňují shromažďovat data a předávat je třetím stranám. Od té chvíle má používání nástroje nepříjemnou pachuť. A protože to není pocit jen úzké skupiny uživatelů, fanoušci programu vytvořili open sourcovou alternativu Tenacity, která vychází z původního jádra programu. Další bezplatnou alternativou je aplikace Oceanaudio.

Zdroj: Audacity, TenacityOceanaudio

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení