Menu

Oblíbený čistič CCleaner nyní uklidí i ve WhatsAppu, VLC a Netflixu: k dispozici je nová verze

04.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Oblíbený čistič CCleaner nyní uklidí i ve WhatsAppu, VLC a Netflixu: k dispozici je nová verze

Oblíbený čistič CCleaner nyní uklidí i ve WhatsAppu, VLC a Netflixu: k dispozici je nová verze | foto: Matilda Wormwood/Pexels

Úklid ve Windows je po čase nezbytný. Systém se každodenním používáním zanese spoustou datového smetí, což se negativně projevuje na jeho výkonu. To samé ale platí i o dalších programech.

Pro zbavení datového odpadu je možné použít palubní nástroje Windows, sáhnout se ale dá i po nástrojích ostatních poskytovatelů. Jedním z hodně používaných je CCleaner, který je aktuálně k dispozici ve verzi 6.02.

Podobně, jak tomu bylo i v předchozích verzích, vývojář současně aktualizoval verze s adwarem, přenosnou verzi a tenkou verzi, která je bez reklam. Z těchto tří možností doporučujeme verzi přenosnou.

CCleaner 6.02: podpora obchodu Microsoft Store

Aktualizace na verzi 6.02 nabízí několik nových funkcí. Patří mezi ně především nová podpora stahovací platformy Microsoft Store. Protože aplikace pro Windows, které jsou v tomto obchodu k dispozici, také hromadí dočasné soubory, protokoly a ukládají si data do mezipaměti, zatěžuje to v konečném důsledku paměťové úložiště počítače. K vyčištění dvaceti nejoblíbenějších aplikací z Microsoft Store se dá nyní CCleaner také využít. Patří mezi ně:

– WhatsApp Desktop,
– VLC Media Player,
– Netflix Windows App.

Pro instalaci aktualizace stačí jen stáhnout nejnovější verzi programu a spustit instalační program. Máte-li na svém počítači předchozí verzi, bude jednoduše přepsána. Odstranění její instalace nebude před aktualizací nutné. Všechny změny, které nová verze obsahuje, jsou detailně rozepsány v dokumentu o změnách.

Zdroj: CCleaner.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení