Menu
CHIP Speedtest

Oblíbený foto editor se objevil v novém: zajímavý bezplatný nástroj dokáže udržet krok s Photoshopem

25.08.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Oblíbený foto editor se objevil v novém: zajímavý bezplatný nástroj dokáže udržet krok s Photoshopem

Oblíbený foto editor se objevil v novém: zajímavý bezplatný nástroj dokáže udržet krok s Photoshopem | foto: CHIP

Králem editace obrázků a fotografií je už po mnoho let Photoshop. Ne každý uživatel za něj ale chce utratit nemalé peníze a ani z hlediska systémových zdrojů program není zrovna skromným konzumentem. Naprostým opakem je PhotoDemon.

Editor fotografií s otevřeným zdrojovým kódem nabízí spoustu funkcí a stále zůstává rychlý. Nástroj získal aktualizaci, která jej ještě více přibližuje velkému Photoshopu.

Adobe Photoshop může plně předvést svůj potenciál na drahé grafické pracovní stanici, ale pro mnoho běžných uživatelů je zbytečně nadměrný. Existuje dost alternativ, ale pokud preferujete tekný a rychlý software, doporučujeme prozkoumat PhotoDemon. Open source nástroj nemusíte instalovat, stačí rozbalit archiv ZIP a začít. Program má co nabídnout i fotografům s vysokými nároky.

Stáhněte si: PhotoDemon

photodemon-logo

PhotoDemon 8.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Upravujte a vylepšujte své obrázky pomocí bezplatného nástroje s otevřeným zdrojovým kódem.

Stáhněte si

 

Výhody
tenký a rychlý program
dobrá výbava
podporuje soubory formátu Photoshop

PhotoDemon 8.0: podpora souborů PSD

photodemon1

Program PhotoDemon je reprezentantem tenkého a rychlého nástroje na zpracování obrázků. Zdroj: GitHub/tannerhelland

Aktuální verze 8.0 se vyvíjela dva a půl roku. Z vysokého označení verze je patrné, že nástroj už je na trhu dlouhou dobu a je také vidět, že výrobce jeho rozvoji věnuje potřebný čas. Vrcholem nové verze je podpora souborů formátu PSD. To umožňuje v programu PhotoDemon snadno otevřít obrázky, vytvořené ve Photoshopu.

To ale zdaleka není jedinou novinkou. Ve verzi 8.0 najdete také nové nástroje pro klonování a štětce, podporu pro animované obrázky formátu GIF, ikony pro Windows a mnoho nových filtrů a efektů. Kompletní přehled novinek najdete v rozsáhlém changelogu.

Silná výbava a ještě mnohem více

photodemon2

Výbava programu je také velmi bohatá, díky zabudovaným efektům můžete uvolnit uzdu své fantazii. Zdroj: GitHub/tannerhelland

Co na programu určitě oceníte je jeho rychlost. U funkcí nebo operací, kde jsou programy jako Photoshop nebo GIMP příliš pomalé, PhotoDemon neztrácí čas. Praktické je jeho použití na starším hardwaru. Dokonce podporuje i Windows XP – neznamená to, že bychom vám doporučovali tento starodávný systém používat. Pokud ale máte méně výkonný počítač, PhotoDemon je tenký program, který se se slabším počítačem vypořádá.

Z hlediska funkcí také nemusíte dělat žádné zásadní kompromisy. PhotoDemon nabízí mnoho efektů a nástrojů pro následné zpracování fotografií. Pokud by vám to nestačilo, můžete si vytvořit svá vlastní makra nebo program rozšířit pomocí zásuvných modulů.

Nástroj na úpravy obrázků, který je dobré znát

Dobrých programů pro editaci fotek není zrovna nepřeberné množství, zvlášť pokud za ně nechceme platit. V tomto ohledu už léta ukazují co všechno je možné především Paint.NET a GIMP. PhotoDemon je alternativou, kterou je dobré znát pokud preferujete štíhlý a rychlý nástroj.

mohlo by vás také zajímat: bezplatný fotosoftware rozpozná tvář s vysokou úspěšností

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.