Menu

Ochraňte nastavení prohlížeče před změnami

24.05.2018 12:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Ochraňte nastavení prohlížeče před změnami

Ochraňte nastavení prohlížeče před změnami | foto: CHIP

Prohlížeč Microsoft Edge si můžete snadno přizpůsobit a provést v něm řadu změn.  Změnám můžete ale také zabránit.

Pokud chcete změnit funkce prohlížeče Edge, stačí do adresního řádku napsat »about:flags«. Některá nastavení v části »Nastavení pro vývojáře« však mohou vést k nestabilitě tohoto prohlížeče. Pokud nechcete, aby se tak stalo, můžete změnám v nastavení prohlížeče zamezit. Ve verzích Pro, Ultimate nebo Enterprise v systému Windows 10 otevřete Editor místních zásad skupiny. Stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R] a do okna »Otevřít« napište příkaz »gpedit.msc«. Otevře se nové okno, kde postupně vyberte »Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Součásti systému Windows«. Najděte položku »Microsoft Edge« a klikněte na ni. V seznamu Nastavení v pravé části vyhledejte položku »Znemožnit přístup ke stránce about:flags v Microsoft Edgi«. V následně otevřeném okně klikněte na »Povoleno« a potvrďte pomocí »OK«.

edge(1)-nahled

Ve Windows 10 Home není Editor místních zásad skupiny k dispozici. V tomto případě je tedy třeba upravit registr. Stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R] a zadejte příkaz »regedit«. V novém okně Editor registru postupně klikněte na »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoft«. Klikněte pravým tlačítkem na »Microsoft« a z nabídky vyberte »Nový | Klíč«. Novému klíči přiřaďte název »Microsoft Edge« a znovu po kliknutí zadejte »Nový | Klíč«. Tentokrát se bude jmenovat »Main«. Vyberte »Main« a pak pravým tlačítkem klikněte na pravou část okna. Z nabídky vyberte »Nový | Hodnota DWORD (32bitová)«. Jako hodnotu zadejte »PreventAccessToAboutFlagsInMicrosoftEdge«. Následně na tuto položku klikněte a jako novou hodnotu zadejte »1«. Potvrďte kliknutím na »OK« a zavřete registr. Přístup k nastavení Edge bude zablokován. Pokud změníte hodnotu z »1« na »0«, opět se do nastavení dostanete.

edge2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení