Menu

Od začátku roku zablokováno na 150 škodlivých domén

08.03.2010 11:04 | Redakce Chip + Přidat komentář
Od začátku roku zablokováno na 150 škodlivých domén

Od začátku roku zablokováno na 150 škodlivých domén | foto: CHIP

CZ.NIC-CSIRT, který působí v rámci sdružení CZ.NIC od ledna 2010 zablokoval již 150 domén s koncovkou .CZ. Důvody, které vedly k odstavení těchto domén souvisely s jejich využíváním k šíření škodlivého softwaru a k phishingovým útokům.

Podle Martina Peterka, prvozního ředitele sdružení CZ.NIC bylo všech 150 domén odstaveno během čtyř dnů, v jejichž průběhu se útočníci zaměřili na zneužívání domén v zéně .CZ. V tuto chvíli jsou domény zablokovány a to na jeden měsíc.

Kdo je CZ.NIC-CSIRT

CZ.NIC-CSIRT působí v rámci sdružení CZ.NIC (sdružení zodpovědné za správu české národní domény) a vznikl s cílem minimalizovat rizika možného ohrožení národní či mezinárodní počítačové bezpečnosti a přispívat k eliminaci škodlivého obsahu v doménovém prostoru .CZ. Tým je oprávněn prokazatelně škodlivé domény blokovat až po dobu jednoho měsíce, a to i opakovaně.

CZ.NIC-CSIRT je součástí bezpečnostní sítě, do níž jsou zapojeni podobné bezpečnostní skupiny, které existují jak na úrovni správců registrů domén, tak například bank, provozovatelů internetového připojení, výrobců hardware nebo univerzit. Zástupci těchto týmů spolupracují; setkávají se v rámci různých fór a vyměňují si mezi sebou zkušenosti a informace.

Více informací o CZ.NIC-CSIRT najdete na stránkách www.nic.cz/csirt.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení