Tip pro WhatsApp: kontrola, kdo zprávu skutečně přečetl
Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete…
Odborníci ocenili inovace digitálního zdravotnictví: vítězem je řešení pro kojence | foto: National Cancer Institute/Unsplash
Ve čtvrtém ročníku soutěže Czech DIGI@MED Award ocenila společnost Roche projekty, které přinášejí inovativní digitální a mobilní řešení pro zdravotnictví.
Set pro diagnostiku psychomotorického vývoje kojenců, MOÚ MindCare, Pohybové čidlo pro klasifikaci a kvantifikaci poruch chůze, PIDLA (Primary Immunodeficiency look-up App). To jsou vítězné projekty čtvrtého ročníku soutěže Czech DIGI@MED Award. Jejich autoři si převzali svá ocenění během slavnostního vyhlášení 21. listopadu 2022 v pražském Karolinu.
Cílem soutěže Czech DIGI@MED Award, pořádané každoročně společností Roche, je poukázat na inovativní české projekty v oblasti digitalizace zdravotnictví a podpořit vizionáře, inovátory a startupy v jejich vývoji. Porota složená z renomovaných odborníků z oblasti medicíny, farmacie, digitálních technologií, epidemiologie, obchodu a marketingu hodnotila v letošním ročníku soutěže Czech DIGI@MED Award celkem 19 projektů. A to je o 100 % více než byl počet přihlášených uchazečů v roce 2021. Organizátory těší rostoucí zájem i kvalita zapojených projektů. Trendem se letos stalo zaměření na neurologii a využití umělé inteligence v oblasti rehabilitace.
Ocenění byla udělena v kategoriích Nápad, Existující řešení a DATA. Čestné uznání navrhla porota v kategorii Existující projekt.
Vítězem v kategorii Nápad se stal Václav Krucký z Výzkumného ústavu pro klinickou rehabilitaci a fyzioterapii, z. ú., který je autorem projektu Set pro diagnostiku psychomotorického vývoje kojenců.
V kategorii Existující řešení uspěl Miroslav Světlák z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno se svým projektem MOÚ MindCare, který si klade za cíl podpořit duševní zdraví onkologických pacientů.
Ocenění v kategorii DATA získali Jiří Mošna a Oldřich Vyšata z Centra transferu biomedicínských technologií ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Oceněn byl jejich projekt Pohybové čidlo ke klasifikaci a kvantifikaci poruch chůze pomocí metod strojového učení.
Současně porota navrhla Čestné uznání v kategorii Exitující projekt za práci Adama Klocperka z Ústavu imunologie 2. LF UK a FN Motol. Jeho projekt PIDLA představuje webovou aplikaci usnadňující diagnostiku vzácných poruch imunitního systému.
Ocenění v soutěži Czech DIGI@MED Award zvyšuje prestiž projektů a stává se důležitou motivací k cílenému a smysluplnému vývoji. Nejen, že zajistí vítězům publicitu a pozornost odborníků i široké veřejnosti, ale zároveň může poskytnout významnou pomoc v jejich financování. Většina projektů je financována z vlastních zdrojů autorů, popřípadě z grantů nemocnic. Umístění na předních příčkách Czech DIGI@MED Award pomáhá ve zviditelnění a je velkým benefitem při hledání partnerů pro další rozvoj.
Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete…
Sada freewarových systémových utilit Microsoft PowerToys zjednodušuje v mnoha směrech…
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
FBI varuje před stále častějším používáním umělé inteligence k vytváření falešných videí,…
Vypadá to, že asistentka Cortana, se kterou se mohli setkávat uživatelé Windows, půjde ještě…
PowerVia je název nové technologie výroby čipů Intelu. Tato technologie přidává separátní…
Německý úřad pro ochranu osobních údajů chce podniknout kroky po úniku dat v Tesle. Podle…