Menu

Odeslali jste omylem mail? Jednejte rychle a vraťte ho zpět

16.02.2023 08:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odeslali jste omylem mail? Jednejte rychle a vraťte ho zpět

Odeslali jste omylem mail? Jednejte rychle a vraťte ho zpět | foto: Solen Feyissa, Unsplash

Asi každému se někdy stane, že odešle e-mail, který neměl být odeslán. Pokud používáte Gmail, můžete ho odvolat zpět a můžete si prodloužit dobu, po kterou je to možné.

I když máte ty správné e-mailové návyky, tedy například vždy dvakrát zkontrolujete, kdo je uveden v poli "Komu" a zda je text v pořádku, jste jen člověk. Je tedy přirozené, že občas zapomenete propojit přílohu, nebo si po stisknutí tlačítka "Odeslat" všimnete, že jste špatně napsali něčí jméno. Naštěstí mají uživatelé služby Gmail k dispozici záchrannou síť, která umožňuje zrušit odeslání e-mailu.

Pokud odešlete omylem e-mail v mobilní aplikaci Gmail, vyhledejte v pravém dolním rohu obrazovky oznámení „Odesláno“, kde najdete i tlačítko "Zpět". Klikněte na něj a znovu se objeví vaše původní zpráva, ve které můžete provést úpravy.

gm3-nahled

Na stisknutí tlačítka "Zpět" máte 5 sekund. | Zdroj: Gmail pro Android

V  prohlížeči osobního počítače to v aplikaci Gmail funguje podobně. Ihned po stisknutí tlačítka "Odeslat" vyhledejte v levém dolním rohu obrazovky oznámení s nápisem "Zpráva odeslána". Klikněte na volbu "Vrátit zpět" a zobrazí koncept zprávy, který můžete upravit.

gm2-nahled

Na desktopu to funguje podobně. | Zdroj: Gmail

Ve výchozím nastavení Gmailu máte na kliknutí na tlačítko "Zpět" jen pět sekund. Pokud často děláte chyby a chcete mít na vrácení mailu delší dobu, můžete okno pro zrušení odeslání snadno prodloužit až na 30 sekund.

Pokud tak chcete učinit, otevřete Gmail v počítači, vpravo nahoře klikněte na ikonu "Nastavení" (ozubené kokečko) a následně na „Zobrazit všechna nastavení“. Vyhledejte řádek s položkou "Vrátit zpět odeslání", kde najdete "Doba pro storno odeslání". Pomocí rozevíracího seznamu si vyberte z možností 5, 10, 20 nebo 30 sekund. Přejděte na konec stránky a klikněte na tlačítko "Uložit změny".

gm1-nahled

Pokud chcete mít na vrácení mailu delší dobu, můžete ji v nastavení prodloužit. | Zdroj: Gmail

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Služba totálně na nic

  Bylo by vhodnější odeslání zprávy mít nastavené odeslat za 1 min. až třeba 60 min. takto mi vyhovuje služba Odorik.cz pro volání.

  Reagovat na komentář

  Jak?

  A jak se to dělá vrátit e-mail zpět když je odeslán tak už to přeci nejde vrátit zpět.

  Reagovat na komentář

  Spatny imeil

  Reagovat na komentář

  Špatný imejl

  Reagovat na komentář

  Omlouvám se ale nevím jak se to stálo.telefonem moc neumim

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení