Menu
CHIP Speedtest

Odolný a lehký, ale drahý tablet

28.02.2013 14:55 | Redakce Chip
Odolný a lehký, ale drahý tablet
Společnost Fujitsu představila tablet Stylistic M702, který se díky zvýšené odolnosti hodí pro použití na místech, kde hrozí namočení nebo zanesení prachem. Spíše než koncovým uživatelům je vzhledem k vyšší ceně (od 27 790 Kč) a výbavě určen pro podnikové použití. Váží 590 gramů, splňuje požadavky normy IP5X (odolnost proti prachu) a IPX5/7/8 (odolnost proti vodě).

 

 

 

Fujitsu Stylistic M702 se dodává s OS Android 4.0 (ICS) a je postaven na platformě nVidia Tegra 3 se čtyřjádrovým 1,7GHz CPU. Data bude možné kromě cloudu ukládat na interní 32GB úložiště nebo na paměťovou kartu. Displej má úhlopříčku 10,1“, Full HD rozlišení 1920 x 1200 bodů s udávaným kontrastním poměrem 500:1 a jasem 300 cd/m2. Jeho rozměry činí 259 x 169 x 9,9 mm a hmotnost 590 gramů.

Tablet Fujitsu Stylistic M702 je navržen hlavně pro terénní pracovníky a má podle výrobce vydržet až 15 hodin na baterie. Zpevněná konstrukce a odolné sklo chrání před nárazy a škrábanci. Úplná odolnost vůči vodě a vůči prachu umožní například architektům, projektantům nebo stavitelům bezpečný přístup k elektronické stavební dokumentaci i na staveništi, kde jsou vystaveni větru a vodě. Likvidátorům škod pracujícím na cestách umožní nový tablet vyplnit zprávy a hlášení přímo v terénu, třeba i během živelné katastrofy. Pracovníkům v továrnách a na stavbách umožňuje přístup k plánům a objednávkám přímo na pracovišti prostřednictvím vestavěného připojení 4G a Wi-Fi. A díky integrovanému NFC čipu, mohou tyto objednávky rovnou potvrdit bez obav, že by prach nebo vlhkost toto zařízení poškodila.

Na rozdíl od běžných spotřebitelských tabletů je Fujitsu Stylistic M702 navržen s ohledem na podnikovou bezpečnost dat a informací. Bezpečnost tabletu pomáhají zajišťovat funkce, jako je integrovaný snímač otisků prstů, šifrování celého disku, vzdálené sledování zařízení a pomoc při obnově dat. Společnost Fujitsu vybavila tablet Stylistic M702 řadou kancelářských aplikací včetně aplikace pro skenování dokumentů pomocí fotoaparátu s rozlišením 8,1 megapixelu. Tablet je také plně vybaven pro využití virtuální desktopové infrastruktury, takže umožňuje snadnou integraci do nejdůležitějších VDI řešení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení