Menu

Odolný a lehký, ale drahý tablet

28.02.2013 14:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Odolný a lehký, ale drahý tablet

Odolný a lehký, ale drahý tablet | foto: CHIP

Společnost Fujitsu představila tablet Stylistic M702, který se díky zvýšené odolnosti hodí pro použití na místech, kde hrozí namočení nebo zanesení prachem. Spíše než koncovým uživatelům je vzhledem k vyšší ceně (od 27 790 Kč) a výbavě určen pro podnikové použití. Váží 590 gramů, splňuje požadavky normy IP5X (odolnost proti prachu) a IPX5/7/8 (odolnost proti vodě).

 

 

 

Fujitsu Stylistic M702 se dodává s OS Android 4.0 (ICS) a je postaven na platformě nVidia Tegra 3 se čtyřjádrovým 1,7GHz CPU. Data bude možné kromě cloudu ukládat na interní 32GB úložiště nebo na paměťovou kartu. Displej má úhlopříčku 10,1“, Full HD rozlišení 1920 x 1200 bodů s udávaným kontrastním poměrem 500:1 a jasem 300 cd/m2. Jeho rozměry činí 259 x 169 x 9,9 mm a hmotnost 590 gramů.

Tablet Fujitsu Stylistic M702 je navržen hlavně pro terénní pracovníky a má podle výrobce vydržet až 15 hodin na baterie. Zpevněná konstrukce a odolné sklo chrání před nárazy a škrábanci. Úplná odolnost vůči vodě a vůči prachu umožní například architektům, projektantům nebo stavitelům bezpečný přístup k elektronické stavební dokumentaci i na staveništi, kde jsou vystaveni větru a vodě. Likvidátorům škod pracujícím na cestách umožní nový tablet vyplnit zprávy a hlášení přímo v terénu, třeba i během živelné katastrofy. Pracovníkům v továrnách a na stavbách umožňuje přístup k plánům a objednávkám přímo na pracovišti prostřednictvím vestavěného připojení 4G a Wi-Fi. A díky integrovanému NFC čipu, mohou tyto objednávky rovnou potvrdit bez obav, že by prach nebo vlhkost toto zařízení poškodila.

Na rozdíl od běžných spotřebitelských tabletů je Fujitsu Stylistic M702 navržen s ohledem na podnikovou bezpečnost dat a informací. Bezpečnost tabletu pomáhají zajišťovat funkce, jako je integrovaný snímač otisků prstů, šifrování celého disku, vzdálené sledování zařízení a pomoc při obnově dat. Společnost Fujitsu vybavila tablet Stylistic M702 řadou kancelářských aplikací včetně aplikace pro skenování dokumentů pomocí fotoaparátu s rozlišením 8,1 megapixelu. Tablet je také plně vybaven pro využití virtuální desktopové infrastruktury, takže umožňuje snadnou integraci do nejdůležitějších VDI řešení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení