Menu

Odolný flash disk s šifrovací funkcí

20.06.2018 12:58 | Milan Loucký + Přidat komentář
Odolný flash disk s šifrovací funkcí

Odolný flash disk s šifrovací funkcí | foto: CHIP

Flash disk s funkcí šifrování JetFlash Vault 100 splňuje požadavek snadné a účinné ochrany citlivých dat proti neoprávněnému přístupu.

Transcend JetFlash Vault 100 zaručuje kryptografickou ochranu souborů podle standardu FIPS 197, tj. prostřednictvím 256bitového AES šifrování v režimu XTS. Flash disk je vybaven rozhraním USB 3.1 Gen 1, jež se vyznačuje rychlostí čtení až 160 MB/s a zápisu až 40 MB/s. Nosič využívá technologii MLC NAND Flash, která umožňuje získat lepší výkonnost a delší životnost paměti ve srovnání s TLC zápisem.

Při prvním připojení JetFlash Vault 100 k počítači speciální aplikace žádá uživatele o vytvoření silného hesla. Používaný software zahrnuje funkci blokující přístup k uloženým souborům po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla. V tomto případě je jediným řešením formátování nosiče.

Nejnovější produkt od společnosti Transcend je vodotěsný, což potvrzuje certifikát IPX8. Pouzdro JetFlash Vault 100 je spojením odolného plastu a silikonového rámečku, zajišťující odolnost proti vibracím a mechanickému poškození.

K dispozici je v kapacitách 8, 16 a 32 GB, rychlost sekvenčního čtení dat je 160 MB/s a maximální rychlost sekvenčního zápisu dat je u obou menších kapacit 24 MB/s, u 64GB verze pak 40 MB/s.

Doporučené ceny jednotlivých kapacitních provedení Transcend JetFlash Vault 100 činí:

•             8 GB: 1327 Kč,

•             16 GB: 1868 Kč,

•             32 GB: 2410 Kč.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení