Menu

Odolný ThinkPad X250 v prodeji u nás

21.04.2015 16:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odolný ThinkPad X250 v prodeji u nás

Odolný ThinkPad X250 v prodeji u nás | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila ultrabook ThinkPad X250, který doplňuje vlastnosti řady X o nejnovější hardware a celodenní výdrž na baterii. Nabízí výkon, mobilitu, kvalitní zpracování a vysokou mechanickou odolnost proti poškození

thinkpad-x250-b-nahled

ThinkPad X250 nabízí stejně jako jeho předchůdce pevné šasi z hořčíku a víko vyztužené uhlíkovými vlákny. Splňuje také náročné armádní certifikace MIL-SPEC a nabízí tak vysokou odolnost. Oproti předchozí generaci nabídne nejvyšší konfigurace ThinkPad X250 o 10 % výkonnější procesor Intel Core i7–5600U s architekturou Broadwell-U a o 30 % výkonnější integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 5500. Nový ThinkPad X250 přichází také s podporou 16 GB paměťových modulů a dále nabídne SSD disky s kapacitou až 512 GB, nebo pevné disky s kapacitou 1 TB.

thinkpad-x250-a-nahled

Volitelně dotykový Full HD IPS displej se pochlubí rozlišením až 1920×1080. Díky výdrži až 20 hodin na jedno nabití se uživatelé při práci nemusí omezovat nedostupností zásuvky. Technologie Power Bridge navíc umožňuje výměnu baterie, aniž by bylo potřeba zařízení vypnout. Široké možnosti konektivity zahrnující mimo jiné bezdrátové připojení 4G/LTE, čtečku paměťových karet 4v1, VGA a miniDisplay porty, dva USB 3.0 porty a integrovanou čtečku smartcard.

thinkpad-x250-c-nahled

Nový ThinkPad X250 lze také připojit do dokovací stanice. Klávesnice je odolná proti polití a technologie APS (Active Protection System) rozpozná pád notebooku a automaticky zastaví plotny pevných disků, čímž ochrání uživatelská data proti poškození. Ve výbavě je i čtečka otisků prstů, TPM čip a podpora technologie Intel vPro. ThinkPad X250 je na českém trhu dostupný za cenu od 28 890 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení