Menu

Odolný ultrabook Carbon optimalizovaný pro dotykové Windows 8

18.06.2013 09:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Odolný ultrabook Carbon optimalizovaný pro dotykové Windows 8

Odolný ultrabook Carbon optimalizovaný pro dotykové Windows 8 | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila nový ThinkPad X1 Carbon Touch optimalizovaný pro Windows 8 - tomuto ultrabooku business třídy dodala dotykové rozhraní. Ultrabooky X1 Carbon a X1 Carbon Touch jsou vyrobeny z uhlíkových vláken a mimo odolnosti poskytují i výkon.

ThinkPad X1 Carbon váží pouhých 1,54 kg, je tenký jen 20,8 mm a jeho tělo je z uhlíkových vláken, která poskytují pevnost a trvanlivost. Pomocí doteků 10 prsty po 14palcovém HD+ displeji s rozlišením 1600 x 900 a jasem 300 NITS můžete přirozeně komunikovat a navíc získat mnohem více z nových Windows 8 používáním velkého skleněného vícedotykového touchpadu.

Tenký a lehký Carbon Touch využívá sílu procesorů Intel Core i5 a i7 a užijete si na něm i multimediální obsah s Dolby Home Theater v4. HD kamera se sledováním obličeje a duální mikrofony zajistí kvalitní video a audio konference. Pro mobilní nadšence je nyní nabízen volitelný štíhlý 65W napájecí adaptér. Při tloušťce pouhých 17 mm a hmotnosti o 53 % menší (235 g), než má standardní napájecí adaptér, se snadno vejde do batohu.

Firemnímu uživateli poskytuje X1 Carbon Touch zabezpečení a možnosti správy, včetně technologie vPro, integrovaného snímače otisků prstů, modulu Trusted Platform Module a šifrování BIOSu klid. Nový ThinkPad X1 Carbon Touch je nyní v České republice dostupný za cenu začínající na 51 990 Kč s DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení