Menu

Olympus E-M10 Mark II dostává 5osou stabilizaci obrazu

26.08.2015 12:15 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Olympus E-M10 Mark II dostává 5osou stabilizaci obrazu

Olympus E-M10 Mark II dostává 5osou stabilizaci obrazu | foto: CHIP

Celokovová bezzrcadlovka E-M10 Mark II obohacuje klasickou řadu OM-D a mimo jiné získala 5osou stabilizaci obrazu, WiFi připojení a možnost nahrávání časosběrného 4K videa. Nově lze také vybírat zaostřovací bod pohybem prstu po displeji.

Olympus představil pátý model v řadě OM-D. Nový systémový fotoaparát OM-D E-M10 Mark II osloví především náročné amatérské fotografy. Nabízí celokovové tělo s celou řadou vyspělých technologií, převzatých od větších sourozenců – modelů OM-D  E-M1 a E-M5 Mark II. 5osá stabilizace obrazu integrovaná v těle přístroje umožňuje fotografování a filmování ostrých snímků a video záběrů i za slabého osvětlení.

Kromě velkého OLED elektronického hledáčku s vysokým rozlišením 2,36 milionu bodů, výklopného 3“ LCD displeje a časosběrného videa v rozlišení 4k nabízí tento fotoaparát také zabudovanou funkci Wi-Fi, umožňující sdílení snímků a dálkové ovládání pomocí chytrého telefonu s aplikací Olympus OI.Share. Kompaktní a lehký OM-D E-M10 Mark II je kompatibilní s více než 40 objektivy systému Micro Four Thirds a příslušenstvím.

E-M10 Mark II bude v prodeji od poloviny září a dostupný ve stříbrné nebo černé barvě, a to buď jako samostatné tělo, nebo v sadě s vybranými objektivy. Ideálním spojením tak může být například kit s objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5-6 EZ typu Pancake. Vedle cenově dostupného modelu E-M10, představeného na začátku roku 2014, se tak E-M10 Mark II stává další dostupnou, technologiemi nabitou, bezzrcadlovkou řady Olympus. Pro fotografování s velkými teleobjektivy je například k dispozici volitelný rychloupínací grip ECG-3 pro lepší stabilitu a jistější uchopení fotoaparátu.

5osá stabilizace obrazu

Zejména v pohybu a za špatného osvětlení ke slovu zde přichází 5osá stabilizace Olympus. Tato technologie eliminuje rozmazání obrazu vinou otřesů fotoaparátu, a to prakticky v jakékoli fotografické situaci – od houpavých pohybů při makrofotografii až po úhlové chvění při fotografování teleobjektivy nebo kolébání při nočních záběrech. 5osá stabilizace obrazu pracuje nezávisle na nasazeném objektivu a kompenzací otřesů umožňuje prodloužit expozici až o 4 EV kroky. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení