Menu

Online obchod Apple Store dorazil do Česka

19.09.2011 12:14 | Redakce Chip + Přidat komentář
Online obchod Apple Store dorazil do Česka

Online obchod Apple Store dorazil do Česka | foto: CHIP

Apple Store konečně slouží i zákazníkům českým.

Nedávno bylo online Apple Store na několik hodin mimo provoz. To obvykle předznamenává nějakou větší změnu. Od neděle je dostupné nově pro Českou republiku, Maďarsko, Polsko a pro Spojené arabské emiráty. Apple Store lze tak nyní využívat z třiceti sedmi zemí světa.

Online Apple Store je pro zájemce o výrobky Apple velkým krokem kupředu. Jak pro počítače Mac, tak pro mnoho dalších výrobků umožňuje totiž konfiguraci na míru, a přímo se vám zobrazí výsledná cena. Dosavadní dovozci obvykle nabízeli — alespoň na svých webech — jen pevně dané sestavy, jež osobním potřebám nemusely vyhovět. (Například MacBook Pro 15″ anebo větší lze v Apple Store objednat i s displejem matným. Mac Mini nebo Time Capsule lze objednat s větším HDD, iPod s gravírováním, a tak podobně.)

Apple Store by také mělo být zárukou spolehlivého doručení i dalších služeb zákazníkům.

Pokud jde o ceny, zdá se, že v Apple Store jsou o několik málo stovek níže než u nejlevnějších dosavadních dovozců. Doručení je zdarma pro objednávky nad 2950 Kč.

Co do mezinárodního srovnání jsou ceny v českém Apple Store stejné jako v ostatních evropských zemích, například v Německu. Jsou ovšem vyšší než v Americe. Podílí se na tom nejen vydřidušské místní DPH, ale i jakási neviditelná, a srovnatelně velká taxa za to, že jsme v Evropě. Je pravděpodobné, že dílem pokrývá potřebnou lokalizaci produktů do místních jazyků.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení