Menu

Oracle má nové X86 servery

18.06.2014 11:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Oracle má nové X86 servery

Oracle má nové X86 servery | foto: CHIP

Firma Oracle uvedla na trh nové servery Sun Server X4–4 a Sun Server X4–8. Jsou postavené na platformě x86, konkrétně na nejvýkonnějších procesorech řady Intel E7 a podle výrobce jsou ideální pro provoz Oracle databáze, včetně nově představené funkce In-Memory, virtualizaci a provoz aplikací náročných na paměť.

server-x4-8-nahled

Společnost Oracle oznamuje nejnovější přírůstky do své řady serverů, které jsou určeny především pro náročné typy úloh. Zařízení Sun Server X4–4 a Sun Server X4–8 představují řešení pro podnikové zákazníky. Spolu se softwarem společnosti Oracle nabízejí tyto servery pružné výpočetní prostředí a obrovský výkon, dokážou se v reálném čase přizpůsobit požadavkům řady aplikací. Sun Server X4–4 byl navržen pro aplikace business intelligence, analytiku a konsolidaci serverů. Sun Server X4–8 je platformou pro novou databázi Oracle In-Memory. Oba nové servery Oracle na platformě x86 představují důležitou součást integrovaných řešení (engineered systems) společnosti Oracle, tj. systémů, které integrují hardware i software.

Nové servery jsou založeny na nejnovějších procesorech Intel Xeon E7–8895 v2 a operačním systému Oracle Solaris nebo Oracle Linux. Zákazníci mají k dispozici možnosti konfigurace. Sun Server X4–8 je platformou pro provoz Oracle databáze v kombinaci s jejím nejnovějším rozšířením In-Memory. Díky nově vyvinuté optimalizaci pamětí dovede tento server urychlit zpracování databázových dotazů.

Sun Server X4–4 se hodí pro aplikace, které mají velké nároky na paměť virtuálních strojů, a pro provoz analytického softwaru v reálném čase. Oba servery jsou navrženy tak, aby umožňovaly efektivní využití prostoru v datových centrech. Vyhovují extrémním nárokům na paměť či propustnost (I/O) pro kritické úlohy. Zařízení zajišťují extrémní výkon pro podnikové prostředí, kde se využívá virtualizace, cloud computing či clustery s vysokou hustotou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení