Menu

Osmipalcová čtečka

09.12.2014 11:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Osmipalcová čtečka

Osmipalcová čtečka | foto: CHIP

Nová čtečka PocketBook InkPad má displej s úhlopříčkou 8 palců. Podle výrobce je to formát, který je více podobný klasické knize a na displeji lze zobrazit najednou více textu. 

pocketbook-inkpad-book-like-2-nahled

PocketBook InkPad je čtečka s technologií E Ink, která se vejde i do malé kabelky a má displej s úhlopříčkou 8 palců, což je formát podobný stránce klasické knihy. Má rozměry 195,5 х 162,8 х 7,3 mm a váží 350 g. To je zhruba stejně jako menší papírová kniha, ovšem do vnitřní paměti této čtečky se vejde cca 2000 e-knih.

Na velký displej s rozměry 162,4 х 121,8 mm se vejde asi 220 slov ve fontu velikosti 40, tedy asi tolik jako na stránku klasické knihy. Čtečka má rozlišení 1600 х 1200 bodů při 250 dpi. PocketBook nabízí také softwarové nástroje pro co nejpohodlnější čtení souborů ve formátu PDF a DjVu.

840-inkpad-brown-en-front-left-0312-photo-nahled

Další výhodnou osmipalcové čtečky je podle výrobce i pohodlné psaní na softwarové klávesnici v případech, kdy uživatel chce pomocí přeinstalované služby ReadRate komentovat knihu na sociálních médiích. Klávesnice pracuje ve formátu na šířku i výšku. PocketBook InkPad je dostupný v oficiální distribuční síti za cenu 5 479 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení