Menu

Osobní dvoudiskový cloud WD My Book Live Duo

18.01.2012 15:29 | Redakce Chip + Přidat komentář
Osobní dvoudiskový cloud WD My Book Live Duo

Osobní dvoudiskový cloud WD My Book Live Duo | foto: CHIP

Společnost Western Digital uvádí na trh osobní dvoudiskové úložiště s funkcí cloudového přístupu k datům, možností vzdáleného přístupu z různých zařízení a RAID systémem.

Úložiště My Book Live Duo je kompatibilní s operačními systémy Mac a PC a při nastavení RAID1 neustále vytváří druhou kopii zálohy všech vašich dat v reálném čase. Polovina kapacity úložiště je vyčleněna pro ukládání dat a polovina je vyčleněna pro druhou kopii. I v případě selhání jednoho disku jsou data ochráněna, neboť jsou duplikována na druhém disku. Pro automatické zálohování v systému Windows lze využít zálohovací software WD SmartWare   pro platformu Mac lze využít pro ochranu dat zálohovací software Apple Time Machine.

Pokud uživatel preferuje před zabezpečením dat vyšší kapacitu disku, lze dvojici pevných disků nastavit do režimu, který se chová jako jeden velký disk. Výkon externího disku zajišťuje vestavěný procesor 800 MHz. My Book Live Duo je díky ethernetovému připojení rychlejší než tradiční USB 2.0.

My Book Live Duo je nyní dostupné v kapacitě 4 a 6 TB.

My Book Live Duo vytváří sdílené úložiště, ke kterému je přístup jak doma, tak kdekoli na světě pomocí bezpečného vzdáleného přístupu. Vzdálený přístup k diskům My Book Live a My Book Live Duo je možný z kteréhokoli počítače PC prostřednictvím webového rozhraní www.WD2go.com. Aplikace  WD mobile apps umožňuje přístup k datům z mobilních zařízení  iPad, iPhone, iPod touch či chytrých telefonů a tabletů se systémem Android.

My Book Live Duo navíc umožňuje načítat videa, fotografie a hudbu do jakéhokoli multimediálního přehrávače DLNA, jako je např. WD TV Live, přehrávač Blu-ray Disc, PlayStation 3, nebo Xbox 360s či chytré televize. Uživatelé mohou také přehrávat videa, hudbu či fotografie přímo z WD My Book Live Duo na přenosných zařízeních jako jsou tablety či chytré telefony prostřednictvím aplikace WD 2go.

My Book Live Duo je kompatibilní s Windows XP, Vista a Windows 7, Mac OS X Leopard, Snow Leopard, či Lion, a také se zařízeními s protokolem DLNA/UPnP.

My Book Live Duo úložiště typu osobní cloud  je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců za doporučenou cenu: 4 TB EUR 519 a 6 TB EUR 629.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení