Menu

PalmSecure – identifikace osob pomocí obrazu krevního řečiště

25.06.2014 10:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
PalmSecure – identifikace osob pomocí obrazu krevního řečiště

PalmSecure – identifikace osob pomocí obrazu krevního řečiště | foto: CHIP

Společnost Fujitsu prezentovala svoje nové řešení bezkontaktní identifikace osob pomocí obrazu krevního řečiště. Uživatelé se mohou identifikovat přiložením ruky nad speciální senzor.

palm2-nahled

Biometrické technologie jsou užívány pro identifikaci osob pomocí jejich jedinečných fyziologických vlastností. Biometrické technologie se rozdělují na fyziologické (obličej, otisk prstu, oční duhovka, DNA, krevní řečiště) a behaviorální (podpis, hlas).

palm8

Využívání těchto technologií zvyšuje bezpečnost a současně zjednodušuje přístup do různých systémů a aplikací. Technologie využívající obrazu krevního řečiště je podle firmy Fujitsu nejen velice bezpečná, ale také praktická, tedy konkrétně že četnost připuštění neautorizované osoby je velmi nízká (< 0,00008) a zároveň četnost odmítnutí oprávněných uživatelů je také nízká – ~ 0,01 (pro srovnání u technologie využívající otisk prstu je to ~ 0,3).

palm5-nahled

Praktické je i to, že jde o bezkontaktní technologii. Stačí umístit dlaň 5 – 8 cm nad senzor a do dvou sekund by měla proběhnout identifikace, které předchází kontrola „života“ a vlastní skenování – senzor vyšle infračervené paprsky a kamera v senzoru snímá obraz krevního řečiště v dlani. Uvnitř senzoru dochází k zakódování sejmutého otisku. Otisk krevního řečiště zabere v systému asi 1–3 KB.

Technologie PalmSecure může být využita u docházkových systémů, pro přihlašování do systému a pro zajištění fyzického přístupu. Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ už tento systém využila například u svých bankomatů.

palm9

Senzory pro snímání krevního řečiště mohou být umístěny buď samostatně, nebo může být senzor umístěn v myši připojené přes USB, v klávesnici, nebo dokonce v notebooku místo snímače otisků prstů.

palm-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení