Menu

Paměťová karta microSD s kapacitou 200 GB

03.03.2015 12:18 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Paměťová karta microSD s kapacitou 200 GB

Paměťová karta microSD s kapacitou 200 GB | foto: CHIP

Společnosti SanDisk se podařilo vyrobit miniaturní kartu microSD se zatím rekordní kapacitou 200 GB. Na kartu Ultra microSDXC UHS-I je tak například možné uložit 20 hodin Full HD videa.

ultra-microsdxc-black-uhs-i-c10-200gb-hr Výrobci paměťových karet SanDisk vyvinul novou paměťovou kartu formátu microSD, která má kapacitu 200 GB. Karta Ultra microSDXC UHS-I card, Premium Edition tak nabízí zatím největší kapacitu na světě. Je to rok po uvedení v té době nejkapacitnější karty 128GB SanDisk Ultra microSDXC a firmě SanDisk se tak velmi rychle podařilo kapacitu zvýšit o 56 procent.

SanDisk dosáhl této rekordní kapacity díky využití patentované technologie vyvinuté v loňském roce. Použil nový konstrukční a výrobní proces, který umožňuje vměstnat více bitů na křemíkový plátek. Přenosová rychlost nové karty má být podle výrobce až 90 MB/s. Karta se začne prodávat ve druhém čtvrtletí za cca 400 USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení