Menu

Panasonic bude mít Full Frame bezzrcadlovku

25.09.2018 16:28 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Panasonic bude mít Full Frame bezzrcadlovku

Panasonic bude mít Full Frame bezzrcadlovku | foto: CHIP

Po Canonu a Nikonu oznámil svou první plnoformátovou bezzrcadlovku také Panasonic. Jako první na světě s podporou videozáznamu 4K 60p/50p a bajonetem Leica L.

Na výstavě Photokina 2018 představila společnost Panasonic Corporation dvojici systémových kompaktů neboli bezzrcadlovek v plnoformátovém (tzv. fullframe) provedení, tedy se snímačem velikosti 35 mm filmového políčka. Jde o modely LUMIX S1R a S1. Jako první na světě dovedou nahrávat videozáznamy v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p. Do jejich výbavy patří též systém obrazové stabilizace Dual I.S. Modely řady LUMIX S se dostanou na trh počátkem roku 2019.

Svůj první digitální systémový kompakt (tz. bezzrcadlovku) s výměnnými objektivy představil Panasonic v roce 2008 a jednalo se o model LUMIX G1. Tehdy šlo o vůbec první bezzrcadlovku trhu. Uplynulo deset let a Panasonic je v tomto oboru stále světovým lídrem – na kontě má například první model s možností natáčet videozáznamy v rozlišení 4K, případně duální stabilizační systém Dual I.S. Umožňující účinně kombinovat stabilizaci ve fotoaparátu i v objektivu.

Nyní Panasonic vytvořil novou řadu digitálních systémových kompaktů s výměnnými objektivy. Nové modely se zanedlouho dostanou na trh coby řada LUMIX S. Písmeno v názvu symbolizuje „speciální přidanou hodnotu“. Mezi jejich přednosti patří snadné intuitivní ovládání a také robustní provedení.

lumix-visual-s-story-portrait-poster-m-nahled

Nejdůležitější vlastnosti a funkce nových modelů LUMIX S1R a S1:

  • Vysoké rozlišení a bohaté kreativní možnosti díky nově vyvinutému plnoformátovému snímači a obrazovému procesoru.  (Rozlišení: S1R cca 47 megapixelů, S1 24 megapixelů)
  • Jako první systémové kompakty na světě umožňují nové Lumixy natáčet video v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p.
  • Jako první plnoformátové fotoaparáty na světě jsou vybaveny systémem duální stabilizace obrazu (v těle i v objektivu).
  • Poprvé u značky Panasonic se tu setkáváme s dvěma sloty na paměťové karty (XQD a SD). Displej na zadní straně se vyklápí ve třech osách.
  • Díky bajonetu Leica L lze využívat kompatibilní výměnné objektivy značek Leica a Sigma.

Panasonic kromě toho hodlá rozšířit řadu výměnných objektivů pro modely LUMIX S. V roce 2020 jich chystá na trh více než deset, například pevné sklo 50 mm f1,4, standardní zoom 24-105 mm nebo zoomový teleobjektiv 70-200 mm.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení