Menu

Panasonic představil dva nové Lumixy

19.02.2019 14:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Panasonic představil dva nové Lumixy

Panasonic představil dva nové Lumixy | foto: CHIP

Univerzální kapesní kompakt Lumix TZ 95 je vybaven objektivem s třicetinásobným optickým zoomem, což z něj dělá ideálního společníka na cesty. A nový Lumix FZ1000 II je fotoaparát pro každou příležitost. Jeho základem je velký 1" snímač (objektiv s 16x optickým zoomem.

Panasonic Lumix TZ95 se díky širokoúhlému ohnisku odpovídajícímu 24 mm u klasického fotoaparátu výborně hodí pro krajinářskou fotografii, díky třicetinásobnému zoomu se lze ovšem na opačném konci ohniskové vzdálenosti dostat až na ekvivalent 720 mm. Při tak dlouhém ohnisku se samozřejmě nelze obejít bez stabilizátoru. Zde je k dispozici systém Power O.I.S.

Funkce Zoom Compose Assist pomáhá sledovat objekty v pohybu, což potěší, když objekt opustí zaostřenou zónu. Fotografování rychlého pohybu usnadní rychlé sekvenční snímání 10 sn/s (s předběžným jednorázovým zaostřením) nebo 5 sn/s (s průběžným přeostřováním).

Snímač Live MOS má velikosti 1/2, 3“ a rozlišení 20,3 MPix. Fotoaparát podporuje RAW, manuální funkce a automatické režimy pro začátečníky. K dispozici je výklopný dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm a elektronický hledáček s vysokým rozlišením. Díky funkci 4K Photo vám neuteče vhodný okamžik ke stisku spouště. K dispozici jsou i zábavné funkce jako Sequence Composition, kde se více okének složí do jediného „rozpohybovaného“ záběru.

Díky Bluetooth a Wi-Fi se můžete o své zážitky ihned podělit s rodinou nebo přáteli. Bluetooth ve standardu BLE (Bluetooth Low Energy) umožňuje kopírování fotografií do chytrého telefonu nebo tabletu. Potěší i vkládání GPS údajů přímo do snímků. Po připojení Lumixu TZ95 k chytrému telefonu či tabletu můžete navíc mobilní zařízení používat jako dálkový ovladač.  Baterie vydrží podle výrobce přibližně 380 snímků na jedno nabití. Když energie dojde, lze fotoaparát dobít ze sítě nebo z počítače přes USB. Panasonic TZ95 se bude v prodeji od května 2019 za cenu v rozmezí 10 000 až 12 000 Kč.

 fz1000ii-slant-lcd-nahled

Nový Lumix FZ1000 II

Základem fotoaparátu Panasonic Lumix FZ1000 II je velký snímač (1“) s rozlišením 20,1 MPix a objektiv s 16x optickým zoomem, což z něj činí univerzální fotoaparát pro nejrůznější fotografické situace a podmínky. Potěší rychlé ostření a sekvenční snímání. Možnosti rozšiřuje natáčení videozáznamů v rozlišení 4K s funkcí 4K Photo. Fotografie lze komponovat OLED hledáčkem (s úhlopříčkou 1 cm a rozlišením 2,36 MPix) nebo pomocí výklopného displeje na zadní straně.

Rozsah objektivu se 16x optickým zoomem odpovídá 25-400 mm u klasického fotoaparátu, což se skvěle hodí k pořizování širokoúhlých záběrů krajiny i vzdálených detailů či portrétní fotografii. Potěší také vysoká světelnost f2,8-4. Maximální clonové číslo dosahuje f11. Fotoaparát využívá pětiosý hybridní optický stabilizátor (Hybrid O.I.S.+).

Za zmínku stojí i sekvenční snímání rychlostí 12 sn/s (s předběžným jednorázovým zaostřením) a elektronická závěrka dosahující až 1/16000 s. Mezi další zajímavé funkce spojené s rozlišením 4K patří Post Focus (zpětný výběr snímku s nejlepším zaostřením), Focus Stacking (skládání snímků s různou rovinou ostření do jednoho záběru) nebo možnost složit více okének do jediného „rozpohybovaného“ záběru. Milovníci videozáznamů si pak jistě užijí kvalitní obraz v rozlišení UltraHD 4K (3840 x 2160 bodů) natáčený rychlostí 30/25/24p. Baterie s výdrží 440 snímků na jedno nabití, kterou lze ji dobíjet z elektrické sítě i skrze standardní USB.

Panasonic FZ1000 II bude v prodeji od dubna 2019 v cenové hladině 21 000 – 24 000 Kč. 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení