Menu

Plány Xiaomi v prémiovém segmentu: nový špičkový model bude v kůži a s keramikou

03.06.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Plány Xiaomi v prémiovém segmentu: nový špičkový model bude v kůži a s keramikou

Plány Xiaomi v prémiovém segmentu: nový špičkový model bude v kůži a s keramikou | foto: Xingye Jiang/Unsplash

Podle nejnovějších informačních úniků zřejmě Xiaomi plánuje prémiovou variantu svého špičkového modelu smartphonu. Xiaomi 12 Ultra bude k dispozici také v provedení s kůží a keramickým sklem.

Výrobci Xiaomi a Leica nedávno oznámili, že při vývoji nových smartphonů spojí své síly. První model, který bude výsledkem této spolupráce, uvidíme v červenci. Zatím ale nikdo neprozradil, jaký smartphone to vlastně bude.

Pravděpodobně ale půjde o model Xiaomi 12 Ultra. Ještě před oficiálním oznámením už uniklo několik nových informací o designu a materiálech plánovaného špičkového modelu.

Podle nejnovějšího příspěvku známého zdroje Digital Chat Station, který zveřejnil na platformě Weibo, by se nový Xiaomi 12 Ultra mohl dodávat ve dvou barevných variantách. Jedno provedení bude v černé s krytem potaženým leštěnou kůží, a druhá varianta bude bílá s texturovaným keramickým sklem na zadní straně.

Xiaomi 12 Ultra: hlavním vylepšením bude sestava fotoaparátu

xiaomi12ultra-render

Server LetsGoDigital přišel s prvními renderovanými obrázky očekávaného špičkového modelu Xiaomi 12 Ultra. | Zdroj: LetsGoDigital

Hlavním tahákem připravovaného modelu bude každopádně fotoaparát. Nové partnerství Xiaomi s Leicou rozhodně posune kvalitu fotoaparátu modelu 12 Ultra na novou úroveň. Smartphone má jedinečné uspořádání objektivů, které mají být nejméně tři. Ten hlavní bude s rozlišením 200 MPx, s podporou ultra širokého a makro objektivu.

Osazený displej bude pravděpodobně s technologií OLED. Předpokládanou čipovou sadou je nejnovější Snapdragon 8+ Gen 1. Přiložena bude rychlá nabíječka s výkonem 120 W, která si hravě poradí s osazeným akumulátorem, disponujícím kapacitou 4900 mAh.

Zdroj: Gizmochina

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení