Menu

Po počítačích kupuje Lenovo od IBM i x86 servery

23.01.2014 13:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Po počítačích kupuje Lenovo od IBM i x86 servery

Po počítačích kupuje Lenovo od IBM i x86 servery | foto: CHIP

Čínský výrobce počítačů Lenovo se dohodl na koupi serverové divize x86 společnosti IBM a to za cenu 2,3 mld. USD. Jde zatím o největší technologickou akvizici Čínské firmy.

ibm-x3755-m3-front Před devíti lety zakoupila firma Lenovo od IBM její divizi IBM PC, kam patřily i populární notebooky ThinkPad. Lenovu se vede velmi dobře a dnes je v prodeji osobních počítačů jedničkou. Chce se ale posunout dál a tak od IBM kupuje i x86 servery a chce tedy prodávat i entry-level a mid-range servery a systémy pro ukládání dat. Patří sem servery IBM System x series, servery Bladecenter, Flex System blade, Nextscale, iDataplex a switche a zamořeně i příslušný software.

IBM ale neprodá Lenovu úplně vše. Ponechává se nejvyšší řady serverů a softwarového řešení. Zůstávají jí tedy například mainframy System Z, Power Systems a Flex a operační systém AIX. 7500 bývalých zaměstnanců IBM by mělo najít uplatnění u Lenova.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení