Menu

Počítač v klávesnici

05.05.2010 14:32 | Redakce Chip + Přidat komentář
Počítač v klávesnici

Počítač v klávesnici | foto: CHIP

Společnost Asus uvedla na trh počítač EeeKeyboard PC EK1542, který na první pohled vypadá jako klávesnice doplněná o displej.

Tento přenosný počítač váží 1,1 kg a díky portům D-Sub a HDMI ho lze připojit k monitoru, projektoru nebo k televizoru. Zařízení disponuje i vestavěným dotykovým displejem s úhlopříčkou 5 palců (12,7 cm), který v základním nastavení pracuje jako touchpad, jehož prostřednictvím se dá ovládat kurzor. Lze jej však nastavit tak, aby zobrazoval klávesové zkratky a zástupce a uživatelé tak mohli snadněji spouštět programy a přistupovat k obsahu na internetu. Může také posloužit pro ovládání multimédií. Výkon dodává procesor Intel Atom N270, ve výbavě je 1 GB paměti, bezdrátový adaptér Wi-Fi, zdířka LAN, rozhraní Bluetooth, 3 porty USB, mikrofon a reproduktory. Data se ukládají na SSD disk, který může mít kapacitu 16 GB nebo 32 GB. Uživatelé mohou využívat platformu pro bezdrátový přenos videa, která umožňuje „posílat“ video v rozlišení HD 720p do zobrazovacího zařízení vzdáleného až 5 metrů. Ostatní obrazová data lze přenášet až do vzdálenosti 10 metrů. Operačním systémem je Windows XP Home Edition. Díky vestavěnému akumulátoru dokáže počítač podle údajů výrobce pracovat ač čtyři hodiny bez napájení. Rozměry činí 145 x 425 x 10-25 mm.

Asus EeeKeyboard PC EK1542 bude v České republice dostupný na začátku června letošního roku za cenu 13 990 Kč (16GB SSD disk) a 15 090 Kč (32GB SSD disk).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení