Menu

Podvodné e-shopy mají před Vánoci žně

10.12.2015 17:02 | Karel Kovar + Přidat komentář
Podvodné e-shopy mají před Vánoci žně

Podvodné e-shopy mají před Vánoci žně | foto: CHIP

Zájem lidí o elektroniku, malá informovanost a nepozornost při nakupování znamenají, že podvodníci mají před Vánoci doslova žně. Víte jak se nenechat napálit?

O podvodech na internetu jsme v Chipu psali už mnohokrát a obvykle mezi nimi nechybělo ani varování před podvodnými e-shopy. Před Vánoci ale platí, že zatímco většina ostatních podvodů „skomírá“, s podvodnými internetovými obchody se roztrhl pytel. Většina nakupujících totiž v honbě za co nejlepšími a nejlevnějšími dárky často ztrácí i poslední zbytky ostražitosti.

To potvrzuje i několik případů z posledního měsíce, kdy například „skončily“ e-shopy www.elektrowell.cz, www.elektrokak.cz, nebo www.elektropremier.cz.

Jak tedy poznat problematický e-shop? Existuje několik indicií, které vám mohou naznačit potenciální problémy  

  • e-shop je poměrně nový a nelze na něj najít na internetu žádné recenze (v horším případě pouze negativní – viz například http://obchody.heureka.cz/raia-cz/recenze/)
  • ceny zboží jsou nižší, než má běžná konkurence (a to minimálně o 10-20%)
  • zboží je k dispozici pouze po platbě předem (chybí obvyklá dobírka)
  • na stránkách e-shopu nenajdete podrobné kontakty, obvykle chybí i telefon, případně telefon patří jiné osobě.
  • IČO obchodu je buď neexistující, nebo je ukradeno jinému subjektu

Pokud z těchto indicií alespoň dvě „sedí“ na vámi zvolený obchod, rozhodně zpozorněte a e-shop před nákupem ještě jednou důkladně prověřte.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení