Menu

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X

17.09.2019 13:45 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X | foto: CHIP

Program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X přináší v podzimní aktualizaci nový exportní dialog, vylepšenou správu barev a volnou koláž.

V podzimní aktualizaci  programu Zoner Photo Studio X dostává uživatel do rukou robustní nástroj, který mu umožní mnohem efektivněji exportovat fotografie. Exportní dialog nově může spustit několik exportů naráz, třeba fotky v plné kvalitě a zmenšené náhledy, a také uložit nejčastěji používané nastavení Exportu. Uživatel tak může exportovat fotografie v různých rozlišeních najednou na pevný disk a současně je sdílet do alb v galerii Zonerama nebo nahrát na Zoner Photo Cloud. Zoner Photo Studio na pozadí kontroluje, aby spolu současně probíhající exporty nekolidovaly, a upozorní uživatele na situace, při kterých by mohlo nastat nechtěné přepsání souborů.

zps-x-export-podzim-nahled

Rozšíření se dočkaly i jednotlivé parametry exportu. Uživatel může zvolit zdroj obrázku: Plnou kvalitu s úpravami v modulu Vyvolat, Přednačtený rychlý náhled nebo JPG asociovaný se souborem RAW. Při volbě Přednačtených rychlých náhledů je tak možné urychlit export fotek.

Kromě možnosti změnit rozlišení fotografií může uživatel také přejmenovat soubor i podsložku pomocí formátovacích řetězců. Podle typu výstupu má fotograf možnost doostřit snímky pro zobrazení na monitoru nebo pro tisk. Integrovaná je i kompletní kontrola nad zachováním jednotlivých typů metadat. Před spuštěním exportu může uživatel také rozhodnout, jestli videosoubory exportuje, nebo vynechá. Uživatelé se mohou těšit na předpřipravenou sadu Exportních nastavení pro základní použití a zrychlení celého procesu. Export RAW fotografií je rychlejší o třetinu a export JPG je čtyřikrát rychlejší.

export

 

Dokonalá správa barev

V podzimní aktualizaci je správa barevných profilů a práce v různých barevných prostorech kompletně přepracována. Správa barev je v základním nastavení vždy zapnuta a přebírá nastavení operačního systému. Uživatel tak nemusí do nastavení zasahovat a přesto dosáhne přesného barevného podání ve všech modulech ZPS X. Profesionálové ocení detailní možnosti nastavení a aplikaci specifických barevných profilů pro monitory a tisk.

 raws11

Nové plné (1:1) náhledy

Zoner Photo Studio X také nově doplňuje paletu nástrojů pro rychlejší práci s objemnými RAW soubory. Uživatel může díky 1:1 náhledům kriticky zhodnotit fotografie v plném rozlišení a bez barevných úprav, které provádí fotoaparát. Díky tomu nedochází k barevnému posunu a uživatel tak v náhledech i při úpravách fotek pracuje se stejnými barvami. Načíst RAW s náhledem 1:1 je možné už při importu nebo samostatně i pro složky mimo katalog. Novinku ocení zejména majitelé přístrojů, které k RAWům nepřikládají náhledy v plném rozlišení. Například Sony, Fuji nebo drony DJI.

 

Volná koláž

Novinkou na podnět našich uživatelů je koláž Podle obsahu. Funkce zjednodušuje tvorbu koláží - koláž se přizpůsobí rozměrům vybraných fotografií. Automaticky, bez bílých okrajů, bez změny poměru stran. Do koláže je možné přidat i samostatný obrázek mimo šablonu, což přináší další kreativní možnosti při tvorbě koláží.

 b2b-notes-nahled

Další vylepšení

  • Výrazné zrychlení označování hvězdičkami a barevnými štítky, které fotografům ulehčí jeden ze základních kroků při zpracování fotografií. Odezva programu je okamžitá i při označení většího množství fotek.
  • Uživatelé se mohou těšit i na další formáty kalendářů v modulu Vytvořit. Přidáváme týdenní stolní kalendáře s několika stylovými šablonami.
  • Firemní zákazníci ocení nové Anotace - po aktivaci v nastavení tato funkce umožňuje popsat obrázky pomocí šipek, úseček, mnohoúhelníků a textu přímo v modulu Vyvolat.

calendars-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení