Menu
CHIP Speedtest

Pořádek na pracovní ploše Windows 10: šikovný nástroj rozšíří možnosti Hlavního panelu

21.12.2020 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pořádek na pracovní ploše Windows 10: šikovný nástroj rozšíří možnosti Hlavního panelu

Pořádek na pracovní ploše Windows 10: šikovný nástroj rozšíří možnosti Hlavního panelu | foto: Taskbar Groups

Uživatelé, kteří při své práci ve Windows 10 používají různé programy, obvykle si je pro snadnou dostupnost umísťují na Hlavní panel. Pokud jich ale je více, může nastat chaos. Freeware Taskbar Groups pomůže udržet přehled.

Windows 10 ve své současné podobě působí mnohem uklizenějším dojmem, než někteří jeho předchůdci – například chaoticky zbarvené Windows XP. Někde je ale stále prostor na zlepšení. Proč lze například vytvářet složky s programy v nabídce Start, ale ne na Hlavním panelu? Pokud je zrovna toto funkce, která by vám mohla pomoci k lepší přehlednosti pracovního prostředí Windows, pak je tím pravým nástrojem bezplatný Taskbar Groups.

taskbargroups-logo

Taskbar Groups 0.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Příliš mnoho programů na Hlavním panelu přináší chaos. Pořádek pomáhá udržet bezplatný nástroj Taskbar Groups.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché vytváření složek na Hlavním panelu
přehledný design

Taskbar Groups: složky na Hlavním panelu

taskbargroups1

Jednoduchý bezplatný program pomůže udržet pořádek na Hlavním panelu a umožní vytvářet skupiny programů. | Zdroj: Taskbar Groups

Program není nutné instalovat a po stažení se jednoduše spustí pomocí souboru EXE. Poté si už můžete několika kliknutími začít vytvářet vlastní složky – skupiny programů. Zvolíte si název, vyberete obrázek a určíte, které programy nebo soubory by měla složka obsahovat.

Po vytvoření skupiny a jejím naplnění potřebnými programy ji lze připnout na Hlavní panel. Pro skupinu lze také vytvořit zástupce a umístit jej na pracovní plochu Windows. 

Úkol pro Microsoft

Tasbar Groups, podobně jako i spousta jiných nástrojů, vyplňují mezeru, kterou Microsoft zanechal ve Windows 10. V jiných systémech, například Androidu nebo iOS, je běžnou praxí aplikace uspořádávat do složek na domovské obrazovce. Na Hlavním panelu Windows žádná možnost není, freeware Taskbar Groups s tím ale pomůže.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.