Menu

Poskládejte si panoramatické snímky z fotografií a videí

21.02.2019 13:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Poskládejte si panoramatické snímky z fotografií a videí

Poskládejte si panoramatické snímky z fotografií a videí | foto: CHIP

Pomocí volně dostupného nástroje Microsoft ICE (Image Composite Editor), si můžete sestavit působivé panoramatické snímky. 

Nástroje Microsoft ICE (Image Composite Editor)si můžete zdarma stáhnout ze stránky Microsoftu.  Panorama lze vytvořit jak z videozáznamů, tak ze překrývajících se snímků z daného místa. Software Microsoft ICE z nich vytvoří v podstatě komplexní umělecké dílo s vysokým rozlišením. Po spuštění tohoto programu si vyberete z horního navigačního panelu buď »New Panorama from Images«, nebo »New Panorama from Video«, tedy nové panoráma z fotografií, nebo videa v závislosti na tom, jestli chcete jako zdrojový materiál použít fotografie, nebo film. Jako video jsou vhodné pouze klipy, které obsahují okolí, ze kterého chcete panoráma vytvořit. V programu můžete video ořezat. Následně klikněte na příkaz »Stitch«. Pokud chcete vytvořit panoráma z fotografií, vyberte je ze složky a označte pomocí stisknutí klávesy [Ctrl] a potvrďte pomocí »Otevřít«. Opět pokračujte kliknutím na »Stitch«. Fotografie se analyzují a vytvoří se z nich panoramatický snímek, který můžete oříznout pomocí funkce »Crop«. Pomocí myši posuňte rohy snímku tak, aby odpovídal vašim potřebám. Práci dokončíte kliknutím na »Export«, kdy máte možnost vybrat obrazový formát, velikost a kvalitu. V pravé boční nabídce pak najdete příkaz »Export do disk«, pomocí kterého výsledné panoráma uložíte na disk počítače. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení