Menu

Používání WhatsAppu na více zařízeních: funkce bude k dispozici všem uživatelům

29.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Používání WhatsAppu na více zařízeních: funkce bude k dispozici všem uživatelům

Používání WhatsAppu na více zařízeních: funkce bude k dispozici všem uživatelům | foto: Viktor Hanáček/Picjumbo

Komunikátor WhatsApp v současnosti zahajuje postupné uvolňování funkce podpory paralelního fungování na více zařízeních. Prozatím byla k dispozici pouze pro uživatele beta verze. V následujících týdnech ji dostanou jako první uživatelé iPhonů, a brzy poté i majitelé zařízení na Androidu.

Novinka komunikátoru WhatsApp umožňuje jeho aplikaci používat až na pěti zařízeních. To lze i v případě, že hlavní zařízení, což je zpravidla smartphone, je offline nebo nefunkční. První uživatelé už funkci mohou používat. Zřejmě dochází ke změnám nastavení na straně serverů, protože pro aplikaci komunikátoru nebyla v této souvislosti uvolněna žádná aktualizace.

Podpora běhu na více zařízeních umožní kromě hlavní instalace na smartphonu používat WhatsApp i na dalších zařízeních, jako jsou například tablety apod. V případě iPhonů by mělo být postupné zavádění funkce spuštěno nejpozději 31. března, Android bude následovat v dubnu.

WhatsApp na více zařízeních: funkce bude distribuována všem uživatelům

wafivedevices

Uživatelé, kteří komunikují prostřednictvím aplikace WhatsApp, ji nově budou moci používat až na pěti zařízeních. | Zdroj: Obi - @pixel6propix/Unsplash

Doposud byla tato funkce aktivní pouze pro členy programu beta, do které bylo nutné se aktivně připojit. To už není nutné. Podpora více zařízení opustila status beta verze a je nyní aktivována ve výchozím nastavení komunikátoru.

K dispozici jsou ale malá zadní vrátka: pokud nebude hlavní zařízení používáno déle, než dva týdny, připojení k propojeným zařízením se automaticky odpojí.

Zdroj: WABetaInfo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.




Komerční sdělení