Menu

Pozor na androidovou aplikaci, která krade přihlašovací údaje k Facebooku

24.03.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pozor na androidovou aplikaci, která krade přihlašovací údaje k Facebooku

Pozor na androidovou aplikaci, která krade přihlašovací údaje k Facebooku | foto: Solen Feyissa/Unsplash

Na Google Play byla objevena nebezpečná aplikace pro Android, která krade hesla. Zaměřovala se především na přihlašovací údaje k Facebooku. V úterý ji na základě hlášení Google odstranil.

Na aplikační platformě Obchod Google se opět objevil skrytý malware. Server Bleeping Computer uvádí, že se jedná o trojského koně FaceStealer. Skrýval se v nenápadné aplikaci s názvem Craftsart Cartoon Photo Tools, jejímž cílem bylo měnit fotografie na komiksové obrázky. Spolu s aplikací si ale uživatelé do svých mobilů stáhli také zákeřného trojana.

Škodlivý kód se u uživatelů Androidu zaměřoval na přihlašovací údaje k Facebooku. Pokud si spustili na svých zařízeních aplikaci pro Facebook, zobrazila se falešná přihlašovací obrazovka. Pokud do ní byly zadány přihlašovací údaje, na pozadí je FaceStealer odeslal přímo podvodníkům. Ti tak získali k účtům přístup a dále je zneužívali k dalším manipulacím a podvodům.

twitter

O malwaru a jeho funkci informoval na Twitteru také uživatel Michal Rajčan. | Zdroj: Twitter/Michal Rajčan (@RajcanMichal)

Počet stažení aplikace byl více než 100.000, což je docela překvapivé, protože recenze neměla zrovna nejlepší. Její průměrné hodnocení dosáhlo 1,7 z celkově pěti hvězdiček. Už to by do budoucna mohl být první signál, proč podobné aplikace raději sledovat zpovzdáli a nestahovat je, byť jen na krátké vyzkoušení.

Pokud si nejste jisti konkrétní aplikací, je dobré ji zadat do vyhledávače a pročíst si recenze ostatních uživatelů. Na internetu často můžete narazit na informace, které mohou zabránit následnému maléru. Pokud byste byli trojským koněm FaceStealer dotčeni, neváhejte se obrátit na Facebook a ohlásit, že došlo k neoprávněnému ovládnutí vašeho účtu třetí stranou.

Zdroj: Bleeping ComputerPradeo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení