Menu

Praktické nástroje pro PDF umožňují i psaní poznámek a další zajímavé funkce

04.12.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Praktické nástroje pro PDF umožňují i psaní poznámek a další zajímavé funkce

Praktické nástroje pro PDF umožňují i psaní poznámek a další zajímavé funkce | foto: Pixabay

Téměř každý uživatel má nainstalovaný nějaký prohlížeč PDF. Pokud jde i o možnost zapisování vlastních poznámek, není velmi rozšířený Adobe Reader ideální volbou. Drawboard PDF a Xournal++ mohou být lepší. Pomocí těchto dvou bezplatných programů můžete soubory komentovat, přidávat podpis a vkládat ručně psané poznámky.

Ať už jde o digitální podpisy, nebo komentování připravovaného návrhu letáku, do kterého byste rádi udělali pár poznámek, pokud potřebujete ručně anebo strojově psaný text do PDF, je k tomu zapotřebí také správný nástroj. Nejvíce rozšířený Adobe Reader k tomu zrovna není moc vhodný. Oproti tomu Drawboard PDF a Xournal++ právě takové funkce mohou nabídnout. A navíc jsou k dispozici bezplatně.

Stáhněte si: nástroje pro tvorbu poznámek v PDF

drawboard-logo

Drawboard PDF - Windows 10 App 5.33.2

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace Windows 10 „Drawboard PDF“ umožňuje přidávat do souborů PDF ručně psané poznámky.

Stáhněte si

 

Výhody
perfektní pro použití s dotykovým perem
přirozená tvorba poznámek
Nevýhody
některé funkce jsou k dispozici pouze ve verzi PRO

 

xournal

Xournal++

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S programem můžete nejen vytvářet poznámky, ale do souborů PDF také přidávat ruční náčrtky a podpisy.

Stáhněte si

 

Výhody
přehledné uživatelské rozhraní
import/export PDF

Drawboard PDF: aplikace pro Windows 10 – práce se soubory PDF a tvorba poznámek

pdftools1

Intuitivní ovládání: v programu Drawboard PDF je tvorba poznámek dětskou hračkou. | Zdroj: Drawboard PDF

Při potřebě vkládat do PDF poznámky, podtrhávat důležité pasáže, nebo ručně navrhovat úpravy a změny, je Drawboard PDF mnohem lepší, než často používaný Adobe Reader. Aplikace pro Windows 10 umožňuje upravovat soubory PDF podle vlastních potřeb. Ovládat jej můžete dotykovým perem, prstem nebo myší. Praktické je uspořádání ovládacích prvků do kruhu. Díky tomu máte všechny důležité funkce na dosah ruky, a můžete tak volit mezi různými barvami a druhy per.

Funkce si můžete vyzkoušet na vzorových dokumentech nebo rovnou nahrát své vlastní PDF soubory. Také si můžete vytvořit novou stránku pro rychlé ruční poznámky a náčrtky.

Prvotřídní open source alternativa: Xournal++

pdftools2

Xournal++ se hodí pro jednoduché poznámky. | Zdroj: Xournal++

Pokud zrovna nepatříte k příznivcům stahování aplikací z Microsoft Store a více fandíte nástrojům s otevřeným zdrojovým kódem, je Xournal++ vynikající alternativou k Drawboardu. V nástroji, který je k dispozici nejen pro Windows, ale také pro další běžné platformy, můžete vytvářet vlastní poznámky na listy, které lze poté exportovat jako PDF. Případně můžete otevřít PDF soubory, připomínkovat je ručními poznámkami a uložit.

Vynikající poznámkové nástroje

Drawboard přesvědčí nejen svou intuitivní obsluhou, ale také nabízí celou řadu funkcí. Obzvlášť praktické je kruhové uspořádání ovládacích prvků. V nástrojích, jakým je například Adobe Reader, musíte vyhledat každou editační funkci samostatně. Drawboard to dělá mnohem lépe.

Pokud chcete nejen komentovat a upravovat existující PDF soubory, ale také vytvářet vlastní poznámky, ještě lépe je na tom Xournal++. Umožňuje snadno přepínat mezi vlastními poznámkami a existujícími PDF soubory.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení