Menu

Překvapení, Microsofte: tento nástroj Windows 10 by měl znát každý

15.05.2020 18:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Překvapení, Microsofte: tento nástroj Windows 10 by měl znát každý

Překvapení, Microsofte: tento nástroj Windows 10 by měl znát každý | foto: CHIP

Je součástí Windows 10, ale většina uživatelů o něm pravděpodobně neslyšela. Řeč je o "Herním panelu Xbox". To, co zní jako nástroj pro hráče Xboxu, je ve skutečnosti výkonný řídící panel.

V posledních letech Microsoft vybavil Windows 10 celou řadou nástrojů, které jsou součástí systému. Mnoho z nich sice není tím, co by většina uživatelů hledala, ale některé stojí opravdu za pozornost. Jedním z takových příkladů je skutečně dobře skrytý nástroj: vysoce pravděpodobně se s Xbox Game Bar setkalo jen velmi málo uživatelů, snad možná jen v případě odebírání předem instalovaných programů.

A je to pochopitelné. Jeho jméno svádí k přesvědčení, že nástroj je určen pouze počítačovým hráčům, a to speciálně na konzoli Xbox. Název ale klame a rozhodně tomu tak není. Panel nabízí ovládací pult, který můžete vyvolat kdykoliv a překryje vám pracovní plochu. Obsahuje celou řadu nástrojů od focení obrazovky až po spuštění Spotify. Pokud si panel chcete sami prohlédnout, lze jej snadno spustit kombinací kláves [Windows + G].

Stáhněte si: Xbox Game Bar

gamebar-logo

Xbox Game Bar - Windows 10 aplikace 5.220

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S nástrojem „Xbox Game Bar“ získáte praktický dashboard ve formě překrytí plochy.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché zobrazení kombinací kláves
praktické nástroje
rozšiřitelný o další služby a widgety

Do panelu Xbox Game Bar si můžete přidat i kalkulačku

gamebar100

Xbox Game Bar: řídící panel s monitorem procesů, nástrojem pro snímkování, záznam obrazovky a dalšími možnostmi.

Xbox Game Bar je něco jiného, než napovídá název. Nabízí víc, než jen jednoduchý pruh. Kompaktní aplikace nabízí řídící panel s ovládáním prostřednictvím kombinace kláves, které fungují nejen ve hrách. Integrovány jsou různé služby sociálních médií, jako například Xbox Social, Spotify nebo Twitter. V herním pruhu se také skrývá modul pro nastavení zvuku, monitor výkonu a rychlý nástroj pro pořizování snímků nebo videí z obrazovky.

Uživatelé, kteří by nebyli s dodanými komponentami spokojeni, mohou pomocí Widget Store lištu rozšířit dle svého přání. K dispozici jsou v instalované verzi pouze tři widgety, ale při krátkém vyhledávání v Microsoft Store lze rychle najít další. Dodatečně si můžete instalovat například modul kalkulačky nebo widget prohlížeče.

Všestranný a dobře skrytý nástroj

Game Bar Xbox je skutečným překvapením. Překrytí se zobrazí rychle, je stylové a nabídne nástroje, které se mohou hodit ať už hráčům her nebo při každodenní činnosti s počítačem. Lze zde najít widgety, které v centru aktivit stále chybí. Praktické je, že nástroj lze snadno vyvolat a opět skrýt kombinací kláves. To ušetří cestu přes různé nabídky Windows nebo vyhledávání, což bývá často pomalé. Zajímavá je také integrovaná funkce záznamu obrazovky na pozadí.

mohlo by vás také zajímat: tipy – panel s oblíbenými aplikacemi na desktopu Windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.