Menu

Přenos dat bezdrátově i po elektrické síti

24.02.2012 11:01 | Redakce Chip + Přidat komentář
Přenos dat bezdrátově i po elektrické síti

Přenos dat bezdrátově i po elektrické síti | foto: CHIP

Společnost TP-LINK představila novou produktovou řadu nesoucí označení Hy-Fi. Tato síťová zařízení v sobě spojují bezdrátovou technologii Wi-Fi a podporu přenosu dat po stávajících elektrických rozvodech.

Produkty řady Hy-Fi slučují přenos dat po elektrické síti s bezdrátovým připojením, čímž zajistí vyšší propustnost a stabilnější připojení. Aplikace pro svou komunikaci dynamicky využívají některé z obou rozhraní. Pokud tedy například streamovaný fotbalový zápas příliš vytěžuje síťový provoz na elektrické lince, směrovač Hy-Fi automaticky přepojí komunikaci počítačové hry na bezdrátovou Wi-Fi síť.
Směrovač Hy-Fi využívá dva základní přístupy k řízení síťového provozu. Prostřednictvím funkce Intelligent Path Selection (inteligentní výběr trasy) dovede na základě požadavků připojených klientů zvolit nejvhodnější dostupné rozhraní pro přenos dat. Současně se funkce Path Switching (přepínání trasy) stará o případné přesměrování přenosu na jiné rozhraní, pakliže zaznamená snížení propustnosti dané linky.
Díky využití technologie přenosu dat po elektrické síti vám směrovač Hy-Fi taktéž umožní snadno rozšířit bezdrátovou síť do odlehlých či odstíněných prostor. Kam bezdrátový signál nemůže, dostanou se data po elektrické síti a v cílové místnosti již pouze zapojíte do elektrické zástrčky PLC Wi-Fi adaptér.
Směrovač TP-LINK Hy-Fi se na trhu objeví ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení